(Ne)uspela generalka "plavih golubova"

Ako se po jutru dan poznaje, onda će Bečejci u nastavku prvenstvene trke imati berićetno proleće. Jer, pobedili su u prvoj ovogodišnjoj utakmici kraj Tise superligaša Spartaka minimalnim rezultatom 1:0.

Nije bilo golova, ali žestoki dueli nisu izostali

Strelac jedinog pogodka na utakmici bio je Ilija Erdeljan, koji je u 9. minutu krunisao uspešnu akciju saigrača. Imajući u vidu rezultat, zadovoljniji treba da bude kormilar tiskog broda Dušan Bajić, kome je ovo bio poklon od igrača za sticanje PRO licence. Uteha treneru Subotičana Predragu Roganu je što je okršaj sa Bečejcima bio samo „generalka“ pred nastavak srpske elite, pa ima vremena da poradi na efikasnosti do gostovanja Dinamu iz Vranja.

Izuzev što je viđen samo jedan gol, okršaj prijateljskih klubova je zadovoljio malobrojne gledaoce. Obe ekipe su trkački zadovoljile, bilo je i snažnih duela, uspešnih progiravanja, izmena mesta, driblinga, pa i šuteva na gol. Obradović je u par navrata sa distance pokušao, a najbliži pogotku bio je Glavčić u 53. minutu, kad je iz blizine glavom šutirao, ali... Gotovo na identičan način revanširao mu se Rahić u 74. minutu, kad nije materijalizovao uspešan centaršut sa leve strane Kragovića.

Tako se Bečejci omogući svim igračima da za dva dana imaju, gotovo, istu minutažu u nogama. Jedni su igrali sedamdesetak minuta u subotu protiv Kabela u Novom Sadu (3:1), a drugi isto toliko ili više u nedelju protiv Subotičana.

OFK Bečej 1918 – Spartak ŽK  1:0  (1:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca. 100. Sudija: Danilo Nikolić (Lovćenac). Strelac: Erdeljan u 9. minutu za OFK Bečej 1918. Žuti kartoni: Rahić (OFK Bečej 1918), a Tekijaški, Radovanović (Spartak).

OFK Bečej 1918: Živkov, Radić (od 60.Petrić), Stanojev, Živković, Kragović, Mirkov, Rahić, Tomčić (od 46. Dražić), Avdić, Bajić (od 86. Vasić), Erdeljan (od 70. Dabižljević).

Spartak ŽK: Ostojić, Tekijaški (od 88. Dunđerski), Vukčević, Kerkez (od 73. Otašević), Đorđević (od 82. Rakić), Glavčić (od 67. Radovanović), Milošević (od 57. Mladenović), Maričić (od 84. Tufegdžić), Đenić (od 80 Tripković), Obradović (od 81. Šormaz), Denković.