Ekipa Marka Vidojevića je "protutnjala" Jagodinom!

Počnije meč koji će pre svega pirotskom timu značiti krupan korak ka prvoj poziciji. Radnički igra sa mladim, kažu veoma kvalitetnim timom. “Beli” sledeće nedelje dočekuju prvoplasirani Temnić, tako da se ova dva susreta nekako “gledaju u paketu”. Predivni uslovi, skoro prazan stadion na pet minuta pre meča, šalje nam fotografiju Ivan Džunić.

Kolega Djordjević snima utakmicu tako da ćemo ubrzo posle meča imati izjavu Marka Vidojevića i trenera domaćih, a nešto kasnije i detalje, večeras ceo tok.

7. minut počelo je mirno, na sredini terena. Teren odličan, javlja Ivan Džunić, pravo proleće. Nema  opasnijih udaraca na gol.

8. minut bolja igra Radničkog. Stojković je pao u šesnaestercu. Sudija je odmahnuo rukom. Vidojević se odlučio za izmenu u timu u odnosu na najavljenu ekipu. Umesto Bože Mančića, na beku je Ćirković, a Ilić igra u napadu. Očekuju se brzi kontranapadi preko Spasića i Ilića.

12. minut Domaći  imali prvu priliku. Udarac sa 7 metara iskosa, ali je Cvetanović bravurozno odbranio. 15. minut Radnički preuzeo inicijativu. Igra se dobro. Kombinacija Veličković- Stojković, ali je ovj drugi slabo šutirao. 23. minut Šut sa 14 metara Spasića golman izbacio u korner. 23. minut posle kornera najbolja prilika do sada za Stojkovića ali je iz blizine u padu šutirao kraj gola. Igra se dobo i fer i korektno.

30. minut akcija Piroćanaca, ali je odbrana domaćih  uspela da zaustavi akciju po levoj strani. 32. minut gosti imaju terensku inicijativu. Ivan Džunić ocenjuje da sudija dozvoljava čvrstu igru sa obe strane. Nema kartona, igra se borbeno. Radnički nadmoćniji, nema golova!

34. minut još jedan reporter na utakmici. Dare Biščević nam javlja da je Spasić šutirao sa desne strane zamalo pored gola. Utisak Radnički konkretniji i opasniji. Domaći borbeni. Dobro se igra. 36. minut Šutirao je Ćirković, ali je golman Jagodine odbranio. 39. minut korner za Radnički, Spasić šutira, ali golman Jagodine postaje junak utakmice. 41. minut drugi pokušaj Jagodinaca, ali mladi Cvetanović ponovo izvanredno interveniše. Dobar fudbal u Jagodini.

44. minut Vlajković slobodan udarac preko gola. Radnički na sredini terena igra veoma dobro. Tolić, Pobulić, Veličković organizuju napade, ali golman domaćih je udarce Spasića, Ilića, Stojkovića, Ćirkovića uspeo da zustavi. Ilić i Stojković su imali najizglednije prilike. 45. minut  kraj prvog poluvremena. Vidojević je očekivao da će “beli” iz kontranapada ugrožavati gol domaćih. Dogodilo se suprotno. Radnički je ofanzivniji, kontrološe igru, a domaći su u nekoliko navrata pokušali da iz kontre ugroze Cvetanovića koji je imao dve uspešne intervencije. Nema golova.

51. minut Goooooolll Dimitrije Pobulić Mat u tri poteza. Ćirković “pogodio u trepavicu” Acu Stojkovića, ovaj glavom prebacio do Dimitrija Pobulića koji je glavom ubacio u mrežu! Radnički vodiiii!!

51. minut naš  drugi reporter koji se potpisuje kao Daki, prijatelj sa Instagrama nam javlja da je minut pre gola, štoper domaćih grubo startovao na Acu Stojkovića koji je napustio teren previjajući se od bolova. Neizvesno je da li će nastaviti igru. 56. minut Radnički nastavlja da igra bolje. Posle kornera  Filip Tolić se našao u dobroj poziciji ali je iskosa šutirao kraj gola. Još jedna dobra prilika.

65. minut  Aca Stojković se vratio u igru. Prošao je levom stranom, centrirao, ali je štoper ispred Spasića zaustavio loptu. Za razliku od prvog poluvremena sada se igra veoma korektno, sve više nervoze u redovima domaćih. Prigovori sudiji, grubi startovi. Radnički ima igru, “beli” su  kvalitetniji tim. Božidar Mančić, dobili smo informaciju od Ivana Džunića, ne igra zbog temperature.

76. minut još jedna prilika za Radnički. Ponovo Stojković prolazi levom stranom, na drugoj je sam u šesnaestercu Miloš Spasić, medjutim, Stojković je pogodio štopera. Marko Vidojević se odlučuje za prvu izmenu. “Pirotski Nemanja Matić” mladi Nikola Veličković koji je sa Tolićem i Pobulićem odigrao odlično na sredini terena, umoran, izlazi iz igre, umesto njega Radičević. Radnički i dalje “drži loptu” . Domaći “preskaću” sredinu terena i dugim loptama pokušavaju da ugroze Piroćance.

79. minut Posle kornera Tolić šutira, ali Jagodinci izbacuju loptu sa gol linije !!!!!Javlja nam naš drugi reporter koji se na Instagramu potpisuje kao “dakicar 81”. Hvala mu. Želi da ostane anoniman!

85. minut  Pati Spasić u svom stilu po desnoj strani, snažan udarac, ali kraj gola. 86. minut  Ponovo Pati Spasić. Još bolja situacija . Sa šest metara šutira pravo u golmana. Domaći i dalje nervozni. 90. minut Ponovo Pati!! Sam na nekoliko metara, svi već vide loptu u mreži. Spasić šutira kraj gola. Umesto Ace Stojkovića, ušao je Stanković. Sudija produžio 3 minuta !

93. minut Kraaaaj! Radnički je pobedio! Velika pobeda “belih” protiv odličnog rivala, koji je pružio maksimum. Da li vam je sve jasno. U nedelju dolazi taj Temnić. U nedelju očekujemo pune tribine. Od nedelje će, imamo pravo da se nadamo konačno BITI PRVI!

Srpska liga Istok 20. kolo: FK Jagodina – FK Radnički  0:1   (0:0)

Radnički: Cvetanović, Vlajković, Marković, Dojkić, Ćirković, Tolić, Pobulić, Veličković, Spasić, Stojković, Ilić. Rezerve: Koković, Djordjević, Radičević, Stanković, Petković, Mančić, Tomović.

SFS Borac 3 : 2 Dunav
Temnić 1924 1 : 0 Moravac Orion
Jagodina Tabane 0 : 1 Radnički (P)
Rtanj 1 : 4 Budućnost
Trstenik PPT 0 : 1 Jedinstvo (P)
OFK Sinđelić 4 : 0 Pukovac