PL: Arsenal pobedom do četvrtog mesta

Fudbaleri Arsenala savladali su Votford u gostima sa 1-0, u poslednjem susretu 34. kola Premijer Lige.

Sam početak susreta nagovijestio je krajnji ishod. Već u desetoj minuti Arsenal je poveo sa 1-0 a strijelac je bio Obamejang. Samo minut kasnije Votford ostaje sa desetoricom a crveni je dobio Troj Dini. Arsenal je do kraja prvog poluvremena kontrolisao ritam utakmice i na odmor su otišli sa vodstvom 1-0.

Domaći su pokušavali u nastavku da se vrate. Ipak, vidjelo se da im mnogo znači jedan igrač manje na terenu. Sa druge strane, Arsenal je igrao dobro sve dok ne bi došli u završnicu akcija. Tada su uvijek birali komplikovana rešenja pa zato nisu uspjeli riješiti meč. Iako su imali minimalno vodstvo, ipak nisu napravili kiks i došli su do tri izuzetno bitna boda.

Arsenal je sada četvrti na tabeli sa 66 bodova dok je Votford deseti sa 46 bodova.