Čukarički ima pozitivan skor u Evropi, najbolji strelci Stojiljković i Matić

Čukarički ima pozitivan skor u Evropi, najbolji strelci Stojiljković i Matić--

Čukarički je u kvalifikacijama za Ligu Evrope zaigrao prvi put u sezoni 2014/15. U prvom kolu rival je bila Santa Hulija iz Andore, na Banovom brdu je debitantski nastup uspešno završen, pobedom od 4:0, golovima Mirosavljevića u osmom, Bojića u 48, Slavoljuba Srnića u 89. iz jedanaesterca i Stojiljkovića u 90. minutu. U revanš meču u Andora La Velji mreže se nisu tresle – 0:0, te je Čukarički izborio plasman u naredno kolo.

U drugoj rundu belo-crne je čekao Gredig, a sve je bilo rešeno već posle prvog susreta na Banovom brdu, u kojem su Austrijanci slavili sa 4:0, sa po dva gola Nuca (37. i 90. minut) i Šica (80. i 85. minut). Brđani su se od Evrope časno oprostili, trijumfovali su u revanš susretu na „Red bul areni“ u Salcburgu, sa 2:1, golovima Bojića u 61. i Stojiljkovića u 65. minutu.

I naredne sezone, 2015/16, Čukarički je igrao u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Ovoga puta rival na startu bila je slovenačka ekipa Domžale, a u prvom susretu u gostima Brđani su slavili sa 1:0, golom Matića iz jedanaesterca u 42. minutu. U revanšu na Banovom brdu mreže su ostale netaknute, te su izabranici Vladana Milojevića prošli dalje – 0:0.

U narednoj rundi rival je bila azerbejdžanska Gabala, a u prvom meču na Banovom brdu slavio je Čukarički sa 1:0, pobedonosni pogodak bio je delo Stojiljkovića iz jedanaesterca. U revanšu na „Baksel areni“, belo-crni su poraženi sa 2:0, iz Evrope su te sezone eliminisani golovima Zenjova u 39. i 53. minutu.

Treću sezonu uzastopno, 2016/17, Čukarički je krenuo od prve runde kvalifikacija za Ligu Evrope, ovoga puta protiv kazahstanskog Ordabašija. Ponovo je taličan bio start na Banovom brdu, gde je ostvarena pobeda od 3:0, strelci su bili Matić u 49. iz jedanaesterca i 82, te Kajević u 52. minutu. U revanšu u Kazahstanu viđena je goleada, rezultat je glasio 3:3. Za domaće su pogađali Gejrik u 45, Tungušbajev u 64. i Jerlanov u 90+3. minutu, a za belo-crne Mandić u 10. i 14, odnosno Kajević u 21. minutu.

U drugoj rundi nepremostiva prepreka bio je mađarski Videoton. Na „Pančo areni“ u Felčutu domaći su slavili sa 2:0, golovima Bodija u 58. i Suljića u 90+2. minutu. U revanš meču na Banovom brdu rezultat je bio nerešen – 1:1. Čukarički je poveo golom Fofane u 13. minutu, izjednačio je Gereši u 73. minutu.

Posle dve „sušne sezone“, Brđani su se vratili na međunarodnu scenu, u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu Evrope ovoga puta rival će im biti jermenski Banants. Prvi meč je na programu u četvrtak 11. jula od 20,30 časova u Beogradu, revanš 16. Jula, od 17 časova u Jerevanu.

Inače, do sada je Čukarički u kvalifikacijama za Ligu Evrope odigrao 12 mečeva, a skor je pozitivan, ostvareno je pet pobeda, četiri remija i samo tri poraza, uz gol-razliku 15:13. Po tri gola za Brđane na međunarodnoj sceni postigli su Nikola Stojiljković i Igor Matić, po dva puta su pogađali Petar Bojić, Asmir Kajević i Staniša Mandić, a jednom Slavoljub Srnić, Nenad Mirosavljević i Ismael Beko Fofana.

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 3 : 1 TSC
Crvena zvezda 2 : 1 Proleter