Pirotske "tobžije" ponovo imaju "džebanu"!

Da li se to Tanasko Rajić vraća u nekadašnju formu? Ekipa Bojana Panajotovića, fudbalski kvalitetnija, ali i fizički spremnija u svemu je nadvisila borbene Zaječarce.  Gosti su mogli i ubedljivije da budu poraženi da su domaći bili snalažljiviji u završnici.

Zaječarci su nekako odolevali prvih pola sata, valjda dok su mogli, da bi serija bila najavljena posle opravdano osudjenog penala.  Siguran realizator bio je  Miloš Simonov.

Najbolji fudbaler utakmice, Vladimir Matejić, bacio je sa dva gola u očaj goste i najavio ubedljiv poraz. Ovaj momak, čije fudbalsko znanje prevazilazi Zonu, šteta je, pretpostavljamo, da zbog obaveza nije u prilici da češće trenira, mogao bi da uradi mnogo više u karijeri.

Posebno je njegov drugi gol, a treći za domaćina, bio efikasan. U 54. minnutu poslao je pravu “bombu” sa preko 20 metara i time potvrdio klasu.

Konačan rezultat, postavio je mladi fudbaler Veljko Filipović, koga je Radnički poslao na kaljenje, a koji  može, igrajući za “Tanasko” da pokaže vrednosti koje bi ga vratile u matični klub.

Još jednom o (ne) vremenu!

Bilo bi dobro da ljudi koji vode  Zonu, prisustvuju nekoj od utakmica koje se igraju u prepodnevnom terminu. Pretpostavljam da ne bi dozvolili da se mečevi, do daljeg, igraju u pravom “paklu”!

Nehumano je fudbalere “slati” na teren gde je na suncu preko 40 stepeni. To, naravno, utiče na igru, ali, što je još važnije, na zdravlje fudbalera i sudija.

Inače mlada sudijska trojka je veoma dobro “podelila” pravdu!

Zona  Istok 3. kolo: Tanasko Rajić – OFK 019  ( Zaječar )  4:0 ( 2:0 )

Strelci : 1:0 Simonov 32. minutu jedanesterac, 2:0 Matejić 39. minutu, 3:0 Matejić 54. mimutu, 4:0 Filipović 86. minutu. Igrač utakmice: Vladimir Matejić (Tanasko Rajić).