Vojvodina iz Bačkog Gradišta i dalje neporažena

Komandant odbrane kapiten Gradištanaca Bojan Bilbija

Posle pet odigranih kola vojvođanskog „severa“ samo su tri ekipe neporažene, lider Sloga iz Čonoplje sa 15 bodova, te Vojvodina iz Bačkog Gradišta i Tisa iz Adorjana sa po 9 osvojenih bodova. Pregrmela je Voša u nedelju teško gostovanje u Bajši, gde je osvojila bod rezultatom 2:2. Kako je u prva četiri kola mreža mirovala, to znači da je počela da se njiše, ali bez većih posledica.

- Izuzetno teška utakmica, kakvu smo i očekivali, ali smo se vratili neporaženi. To je i bio prvenstveni cilj. Naravno, bilo bi lepše da smo pobedili, a moglo je i to da se desi na nas nije izdala sportska sreća, ali najbitnije je da nismo izgubili, iskren je trener Vojvodina Lazar Dabižljević.

A kako je počelo, na kraju se dobro završilo. Domaćin je već posle petnaestak minuta poveo sa 1:0, ubrzo je bilo 2:0 i Nemanja Janković je zbog druge javne opomene morao pre vremena u svlačionicu. Brojčana ravnoteža je brzo uspostavljena, jer je i igrač domaćih morao u svlačionicu. Uspeli su Gradištanci do odlaska na odmor preko Nenada Kudrića da zatresu mrežu iz slobodnog udarca. Isti igrač je u 50. minutu izjednačio. Bilo je do kraja po nekoliko prilika ispred oba gola, ali se mreže više nisu njihale. Zasluge za to pripadaju Isodoru Milovanovu, koji je u tri navrata bio na visini zadatka.

Dres Vojvodine u Bajši nosili su: Milovanov, Vejin (Šokoli), Bilbija, Marković, Bečanović (M. Mihajlović), Jelić (Ilić), N. Janković, Pelengić, Stepanov, Bubanja, Kudrić.

Novi izazov je u nedelju protiv Krila Krajine iz Bačke Palanke pred svojim navijačima. Važno je uknjižiti ceo plen. Ohrabrenje uliva povratak Nenada Kudrića, koji, ipak, nije pokidao ukrštene ligamete kolena, kako je prva dijagnoza bila, i ne samo da se vratio na teren, već i počeo, po navici, da trese mreže rivala. Upravo je to nedostajalo Gradištancima.

Bačka : Bajša
Tavankut : Krila Krajine
Mladost (T) : Tekstilac
ČSK Pivara : OFK Stari Grad
Tisa : Crvenka
Mladost APA : Radnički
Mladost (BP) : Sloga