Zvezda pobedom protiv Irbisa obezbedila drugu rundu Kontinental Kupa

Nakon što su crveno-beli oklopnici savladali u prve dve utakmice ekipe Akurejrara i Zejtinburnua, očekivalo se da i u trećoj utakmici naši hokejaši slave. To se i desilo, mada je bugarska ekipa dala sve od sebe ne bi li pomrsila računa našim oklopnicima.

Crvena zvezda -Irbis 5:4 (0:0, 4:2, 1:2)

Prva trećina protekla je u blagoj nadmoći naše ekipe koja je više napadala, ali nikako nije uspevala da pronađe put do protivničkog gola. Nije ni Irbis bio bez šansi ali je Zvezdina odbrana uspešno rešavala napade bugarske ekipe, pa se na prvi odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

A onda je Zvezda malo dodala gas na početku druge trećine i prvo golom Uglješe Novakovića (asistenicja Daniel Mihal) u 22. minuti, a onda nakon svega 15-ak sekundi i golom Daniela Mihala (asistencija Uglješa Novaković), došla u vodstvo od 2:0. Ipak, mala neopreznost u odbrani i opuštanje nakon brzog vodstva (igrao se 24. minut) dovela je do toga da ekipa Irbisa prvo smanji na 2:1  golom Juraja Dušička, a onda i golom Martina Nakova u 26. minuti da dođe i do izjednačenja 2:2. Ipak, Zvezdini hokejaši su se brzo vratili u ritam i preko Daniela Mihala (asistencija Marko Dragović – Uglješa Novaković)došli u vodstvo od 3:2 (28. minut). Opsedala je Zvezda u narednom periodu gol bugarske ekipe, a pak se zakoprcao u njihovoj mreži u 34. minuti. Strelac je bio, ako drugi do, odlični Rus Vjačeslav Čegrintsev (asistencija Ivan Janković – Marko Brkušanin). Bilo je to 4:2 za crveno-bele. Do kraja ovog perioda Zvezdini hokejaši su imali još nekoliko izglednih prilika, ali se rezultat nije promenio.

Poslednji period počeo je golom za crveno-bele. Iako su u tim trenucima igrali sa igračem manje (isključen Ivan Janković), crveno-beli su preko Marka Dragovića (asistencija Ivan Anić) došli do svog petog pogotka i vodstva od 5:2. Zvezdini oklopnici su nastavili sa odličnom igrom, pretili su, ali su pak u mrežu ipak smestili igrači Irbisa i to u 56. minuti ovog meča. Strelac je bio Andrej Tiurin. Irbis je do kraja meča postigao još jedan gol, a strelac je bio Dušan Hromi.

Crvena zvezda: Stepanović, Jug, Mladenović, Vukićević, Tarakan, D. Janković, Daniel 2 (1 as.), Novaković 1 (2 as.), Popović, Cvik, Španjević, Gvozdenović, Marković, Mašić, Podunavac, I. Janković (1 as.), Anić (1 as.), Brkušanin (1 as.), Anđelković, Dragović 1 (1 as.), Vuković, Čegrintsev 1. Trener: Jovica Rus

Izvor: CZBGTV.COM