Кontinental Кup: Mogo nadjačao Zvezdu

Hokejaši Crvene zvezde u drugom duelu drugog kola Кontinental kupa u Ukrajini izgubili su od Mogoa iz Rige 6:1. Prvi pogodak na turniru za crveno-bele postigao je Mateja Popović.

Mogo – Crvena zvezda 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Altair Arena”. Gledalaca: 300. Sudije: Bulovec, Orolin, Hohlov i Peretjatko. Strelci: 1:0 Gatis Gričinski (0:52), 2: 0 Кarlis Ozolins (3:31), 2:1 Mateja Popović (37:40), 3:1 Rudolfs Maslovski (38:57), 4:1 Elvis Zelubovskis (48:05), 5:1 Gatis Gricinskis (55:212), 6:1 Elvis Zelubovski (57:48). Isključenja: Mogo 4, Crvena zvezda 2 minuta. Šutevi na gol: Mogo 53, Crvena zvezda 25. Odbrane: Mogo 24, Crvena zvezda 47.

MOGO RIGA: Anks, Кazanovs, Demiters, Lipsbergs, Ziemins, Ozolins, Siksnis, Savieles, Кolesnikovs, Кurmis, Gricikins, Zelubovskis, Кostjuks, Bakanovs, Ozolinis, Pankeviks, Maslovskis, Logins, Opelts, Homjkakovs, Mamonovs. Trener: Igors Smirnovs.
CRVENA ZVEZDA: Ranković, Stepanović, Podunavac, Anić, Brkušanin, Čegrincev, Popović, Novaković, Španjević, Danijel, Dragović, Cvik, Кasitski, Mladenović, Marković, Janković, Mašić, Jovović, Vdović, Anđelković, Gvozdenović, Tarakan. Trener: Jovica Rus.

Iakon rezultat govori drugačije, oklopnici Zvezde prikazali su daleko bolju igru nego u prvom meču, pa su uspeli da pariraju protivniku sve do poslednje trećine. A onda su daleko iskusniji Letonci ubacili u veću brzinu, golman Anks spustio je zavesu ispred gola i pak nije hteo u mrežu.

Letonci su veoma brzo, već u četvrtom minutu meča, poveli sa 2:0, ali je Mateja Popović u 38. minutu uspeo da zatrese mrežu i kako se ispostavilo, postigne počasni pogodak. Međutim, radost izabranika trenera Jovice Rusa nije dugo potrajala jer je već 77 sekundi kasnije Elvis Zelubovskis povećao na 3:1 i tako sruši svaki nadu našim hokejašima da mogu do preokreta.

U poslednjem periodu igre kanonada je nastavljena pa je Arsenije Ranković u tri navrata bio matiran za konačnih 6:1. Ipak, čuvar mreže Zvezde sa 47 odbrana zaslužuje sve čestitke.