"Hemičari" svrgnuli lidera i sa trona

Petković (Prva Iskra) šutira na gol Napretka

Dosadanšnji lider Beogradske zone, Napredak iz Medoševca doživeo je prvi poraz ove jeseni u Bariču, i vodeće mesto prepustili BSK-u iz Batajnice. Prva Iskra je dobro otvorila utakmicu i za deset minuta postigli dva gola i stekla neophodnu sigurnost i u daljem toku susreta uspeli da sačuvaju prednost. Derbi je opravdao očekivanja i protekao je u živoj i dinamičnoj utakmici sa šansama na obe strane.

Poveli su crno-beli iz centaršuta Jovanovića, povratnu loptu Kojić je uputio na prvu stativu, gde je najprisebniji bio Petković i pogodio mrežu za 1:0. Gosti se još nisu oporavili od šoka a mreža Trifunovića se ponovo zatresla. Ovoga puta uloge su zamenili Petković i Jovanović. Desni spoljni ofanzivac je osvojio loptu na sredini terena , uočio je na trenutak slobodnog Jovanovića koji je u situaciji ,,jedan na jedan’’ rutinski savladao Trifunovića. Gosti iz Medoševca relativno brzo su se oporavili i od 25 minuta imali inicijativu, ali su defanzivci Iskre bili na visini zadatka.

U nastavku ,,hemičari’’ nisu previše rizikovali i povremeno bi iz polukontri ugrožavali protivnički gol. Na drugoj strani Napredak je stvorio 2-3 šanse, ne samo da smanji, već da se potpuno vrate u igru. Na njihovu žalost šut Marića je pogodio stativu a Marinović je i neposredne blizine šutirao glavom pored gola. U jeku ofanzive ,,crvenih’’ Vuković je u 78. minutu nepotrebno načinio prekšaj, koji je  sudija Vićentijević okvalifikovao kao  drugi žuti i pokazao mu put u svlačionicu. Isključenje je delovalo kao hladan tuš za goste. Ponestalo im je motiva i energie i do kraja susreta na terenu se ništa značajnije nije dešavalo.

Stadion u Bariču. Gledalaca oko 200. Sudija: Vićentijević Dušan iz Lazarevca. Žuti kartoni: Topalović, Jovanić, Neoričić(P. Iskra), Đuketić, Obradović(Napredak). Crveni karton: Vuković Ivan(Napredak 78).