"Raba" zaustavio silne "majstore"

Uroš Živković, fudbaler Radničkog (Obrenovac) - foto: Milan Ašković

Mali derbi dva imenjaka na Vašarištu pripao je domaćinu minimalnim rezultatom 1:0. Gledali smo dva sasvim različita poluvremena, dok su u prvom delu igre "crveni" imali više loptu u nogama, i pored gola stvoruili još  prilika, u nastavku "majstori" su sve karte bacili u napad.

Igrao se 29. minut Svetličić je prošao po boku i iskosa šutirao neodbranjivo pod prečku sa nekih 14-15 metara. Šansu da povise vođstvo ",rabe" je imao mladi Milivojević, kada se našao oči u oči sa Lazarevićem, koji je na kraju izašao kao pobednik.

Na poluvremenu trener Serafimović se odlučio na dvostruku izmenu i umesto bonusa Đuričića i Broćeta uveo Bogdanovića i Pađena. To je dalo novi zamah gostima koji su sve više stezali obruč oko gola Jadranina. Matejević je imao priliku posle odbitka lopte od kapitena Todića. Nešto kasnije, na visini zadatka je bio Jadranin odbranivši šut Jovanovića iskosa, sa nekih 5-6 metara. Rezervista Pađen je u 85. minutu šutirao iz povoljne pozicije pored gola. Velike nevolje domaćoj zadnjoj liniji stavarao je Baranin dalekometnim i preciznim izvođenjem auta, ali je visoki štoper Jović, Jadranin i ostali uvek za korak bili brži od protivničkih napadača.

Stadion na Vašarištu. Gledalaca oko 80. Sudija: Nikola Rabrenović(Beograd). Strelac Svetličić (Radnički O) 29. minut. Žuti karton: Jović (Radnički O).

Radnički (O): Jadranin, Knežević(Ranđelović), Damjanović, Petrović, Jović, Ivanić(Timić), Svetličić, Todić, Milivojević(Marković), Živković, Milunović.

Radnički (N. B): Lazarević, Đuričić, Milić(Bogdanović), Lazarević, OstojićVučetić, Matejević, Baranin, Jezdović(Pađen), Broćeta(Vukmirović).

Radnički (O) 1 : 0 Radnički (NB)
Lokomotiva 1 : 2 OFK Mladenovac
Zvezdara 2 : 1 BSK Borča
Brodarac 1 : 2 Jedinstvo
IMT 4 : 1 Sremčica
Stepojevac Vaga 1 : 1 Crvena zvezda