Radnički Pirot se vraća među vodeće timove!

Hladno  vreme i jak vetar dočekali su fudbalere na početku meča. Radnički bez kapitena Filipa Tolića zbog parnih žutih kartona, Boža Mančić je na klupi, još uvek nije sanirao temperaturu. Stefan Marković, standardni štoper je na klupi za rezervne igrače.  U Radničkom,  tri “bonus” igrača su na klupi!

Izveštaj sa komšijskog derbija uradiće specijlno za naš Portal, Sanja Milutinović, dugogodišnji stalni dopisnik Spotskog žurnala!

5. minut gosti su bolje započeli utakmicu, igra se pred golom Trajala. Komšijskom derbiju prisustvuje oko stotinu gledalaca. 6. minut prodor Spasića, šut sa 18 metara, lopta je završila preko gola. 11. minut šansa za Trajal ispred golmana Ganceva izašao je sam igrač Trajala ali je Gancev odlično intervenisao. 14. minut korner za Trajal. Radmanović šutira glavom. Opet odlični Gancev krajnjim naporom spasava gol. 17. minut jak vetar će u prvom poluvremenu biti “saveznik” pirotskim fudbalerima.

20. minut prvi utisak, igra se otvoreno, korektno, ravnopravan odnos snaga.  26. minut igra se na sredini terena bez izglednih prilika na obe strane. Sudjenje odlično. Korektno ponašanje svih igrača. 33. minut šut Kecapa pored gola. 37. minut kontranapad Trajala. Šut Kecapa ali sa linije gola loptu izbacuje Spasojević. Posle prvih 45 minuta zaključak da je Trajal imao više prilika i blagu inicijativu.

47. minut šut Spasića sa 18 metara pored gola. 52. minut kotranapad Trajala. Kacap sam na 8 metara ispred gola Radničkog ali lopta završava pored desne stative golmana Ganceva. 64. minut korner za Trajal. Šut Kecapa, ali lopta završava u desnoj stativi gola Radničkog. Inicijativa Trajala. 68. minut prva izmena u ekipi Radničkog. Umesto Ćirkovića ušao je Boža Mančić.

Radnički se oslobodio pritiska i sada se mahom igra na sredini terena uz izuzetno hladno vreme. 70. minut  Gooool Miloš Spasić 0:1. Nakon odličnog centaršuta Mirkovića, Spasić postiže gol nogom iskosa sa 5 metara.

75. minut odličan šut Spasića, ali golman Jovanović intervenše. 80. minut i dalje 1:0 za Radnički ali na žalost trenutno je došlo do povrede Spasića. 83. minut Spasić je iznet sa terena a zamenio ga je Stefan Marković. 86. minut Trajal napada, ali bez izglednih prilika. 89. minut umesto Edoe ulazi Kostić Milutinović. 90. minut šut Pobulića pored gola. Nadoknada 5 minuta.

Bodovi iz komšijskog derbija odlaze u Pirot. Borbeno, otvoreno, svesni značaja bodova rivali su se nadmetali ne štedeći se svih 90 minuta.

Posebno uzbudljivo i kvalitetnije igralo se u nastavku. Opasni Kecap mogao jeda “nokautira” Piroćance. On to nije učinio ali jeste neumoljivi Miloš Spasić i doneo velika 3 boda u Pirot.

Dejan Čelar je nadmudrio Nebada Sakića, postavio u nastavku igru tako da su Kruševljani upali u zamku, a Radnički u brzim napadima  ugrožavali Jovanovića. Mladi Gancev je imao nekoliko bravuroznih intervencija.