Vlahović Fiorentinin adut

Лидер Интер је гостовао у Фиренци, а шок је стигао у 92. минуту када је Душан Влаховић у контри погодио даљи угао иако је имао "чувара на леђима" за коначних 1:1.

Фудбалери Јувентуса победили су данас Удинезе са 3:1, у 16. колу Серије А.

Два гола у Торину је дао Кристијано Роналдо, а један Леонардо Бонући.

Јувентус је прекинуо низ од две утакмице без победе и вратио се на прво место на табели италијанског првенства.

Сада има бод више, али и утакмицу мање од Интера.

Болоња коју води српски тренер Синиша Михајловић је са 2:1 победила фаворита Аталанту.

Аталанта је шеста у првенству са 28 бодова, девет више од Болоње која је на 11. месту.

Милан и Сасуоло играли су нерешено без голова.

Фудбалери Вероне и Торина играли су данас нерешено 3:3, у 16. колу Серије А.

Торино је до 69. минута имао три поготка предности, уз два гола Кристијана Ансалдија и једним Алехандра Беренхера.

Верона је успела да изједначи.

Стрелци су били Ђампаоло Пацини у 69. из пенала, Валерио Виере у 76. и Мариуш Степински у 84. минуту.

Фудбалери Роме победили су вечерас Спал са 3:1, у утакмици 16. кола италијанског првенства.

Спал је повео у 44. минуту, а стрелац је био Андреа Петања из пенала. Изједначио је Лоренцо Пелегрин у 53. минуту, а Рома је повела у 66. минуту голом Дијега Перотија из пенала. Коначан резултат поставио је Хенрих Мхитарјан у 83. минуту.

Семафор 16. кола Серије А:

Субота:

Бреша – Леће 3:0 (Чанселор 32, Торегрос 44, Шпалек 61)

Наполи – Парма 1:2 (Милик 64 - Кулушевски 4, Жервињо 90+3)

Ђенова – Сампдорија 0:1 (Габијадини 85)

Недеља:

Верона – Торино 3:3 (Пацни пенал 69, Виере 76, Степински 84 – Ансалди 36, 61, Беренхер 55)

Јувентус – Удинезе 3:1 (Роналдо 9, 37, Бонући 45 – Пусето 90+4)

Милан – Сасуоло 0:0

Болоња – Аталанта 2:1 (Паласио 12, Поли 53 – Малиновски 60)

Рома – СПАЛ 3:1 (Пелегрини 53, Пероти 66. једанаестерац, Мхитарјан 83 - Петања 44. једанаестерац)

Фиорентина – Интер 1:1 (Влаховић 90+2 - Валеро 8)