Generalka uspela, crveno-beli savladali Banjalučane

Crvena zvezda - Borac 3:0 - foto: facebook.com/crvenazvezdafk

U generalnoj probi pred start novog šampionata fudbaleri Crvene zvezde ugostili su na našem najvećem stadionu sportske prijatelje iz Banjaluke i očekivano ostvarili trijumf kojim su naznačili da spremno dočekuju početak prvenstvenih borbi.

Kontrolisali su tempo meča od samog starta fudbaleri Dejana Stankovića. U uvodnim trenucima susreta, raspoloženi za igru bili su prevashodno Sanogo i Katai koji su pasovima u prostor tražili isturenog Tomanea. Konkretan je bio Spiridonović u 9. minutu kada je sa ivice šesnaesterca šutirao, ali je Pavlović uspeo da zaustavi loptu. Upravo je Spiridonović preciznim udarcem sa desetak metara krunisao fenomenalnu akciju i lucidan pas Ivanića te u 15. minutu doveo naš tim do prednosti. Letnje pojačanje koje je tokom pripremnog perioda pokazalo koliko će biti važno za tim Crvene zvezde.

Pokušao je i Katai iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, ali gađao pravo u naručje Pavlovića u 22. minutu. Uzraćali su i gosti preko kapitena Vranješa od koga su svi opasni napadi gostiju kretali, a njegov udarac iz 25. minuta je prošao tik iznad gola koji čuva Borjan. Inspirisan je bio i Tomane, pogotovo kada je u 27. minutu imao “na leđima” dvojicu igrača i povratnim pasom proigrao Ivanića, međutim, uspeli su defanzivci Borca da pravovremeno intervenišu.

Kombinacija Gajića i Nikolića iz 32. minuta završena je udarcem, iz prve, našeg veziste, ali Pavlović je pratio razvoj situacije pa je bio na pravom mestu. Izvukao se Tomane na stranu u 40. minutu, sjajno prošao i zavrnuo loptu u kazneni prostor u kom je bio Gajić koji je lucidno uposlio Spiridonovića kog u poslednjem trenutku blokira Jovanović, a potpunu dominaciju našeg tima mogao je da zaokruži i Katai, međutim, na odmor se otišlo sa golom prednosti.

Stanković je na poluvremenu napravio jednu promenu pa je na teren ušao Vulić umesto Kataia. Upravo je Vulić pokrenuo akciju iz koje je malo falilo da Tomane postigne pogodak u 47. minutu. Udvostručili su prednost fudbaleri našeg tima u 54. minutu posle fenomenalnog poteza Veljka Nikolića. Kombinovali su on i Spiridonović, a vezista rođen 1999. je posle sjajne finte “lažnjaka” pogodio rašlje gola koji čuva Pavlović. Nastavili su sa konstantnim pretanjama po mrežu gostiju fudbaleri našeg tima. Centrirao je Vulić oštro iz kornera, lopta je došla do Erakovića, a naš štoper, koji je igrao utakmicu bez greške, je šalje pored stative gola gostiju u 58. minutu meča. Oprobao je i Rodić udarac sa više od trideset metara posle odbitka, lopta je imala nezgodnu putanju za golmana gostiju, ali je završila pored gola u 70. minutu.

Napravio je osmostruku izmenu Dejan Stanković u 73. minutu meča i na terenu ostavio samo kapitena Borjana, a rezervisti su odmah po ulasku pokazali svežinu. Jovančić je posle solo-prodora šutirao tik pored stative gola gostiju u 79. minutu. Tačku na meč prelepim potezom stavio je mladi Radulović. Igrao se 89. minut kada je talentovani krilni napadač izašao pred golmana gostiju i rutinski “bocnuo” loptu za konačnih 3:0, a fudbaleri našeg kluba su maksimalnim učinkom završili pripremni period i demonstrirali da su i više nego spremni za početak nove sezone.

Crvena zvezda - Borac Banjaluka 3:0 (1:0)
(Spiridonović 15`, Nikolić 54`, Radulović 89`)

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad