Čuka sa igračem manje do tri boda

Čukarički je večeras oprezno krenuo u susretu sa Bačkom. Prvu priliku su stvorili tek u 19. minutu posle prodora Ezea po krilu kada je uposlio na 12 metara od gola usamljenog Birmančevića, a ovaj tukao iz prve pored gola. Tri minuta kasnije Birmančević sa krila šalje oštru loptu na peterac, ali je Endiaje zakasnio za delić sekunde. Najbolju šansu u prvom poluvremenu je propustio Kovač u 32. minutu šutiravši glavom pored gola, nakon centaršuta Stevanovića na drugu stativu. Gosti su se opredelili uglavnom za odbranu svog gola i u tome su i uspeli.

Prvu priliku u nastavku ima Bačka u 49. minutu. Posle izvedenog udarca iz ugla najviši u skoku je Đorđević, ali loptu sa 12 metara šalje pokraj gola. Domaćin u 58. minutu ostaje sa 10 igrača zbog nepromišljenog poteza Kovača kada je ispravno zaradio isključenje. Gosti tada znalački zatvaraju sve prilaze svom golu, a u 68. minutu stižu da ugroze protivnički. Žakula na ivici šesnaesterca dobija povratnu loptu od Velemira, šutira iz prve neometan od odbrambenih igrača, ali nebu pod oblake.

Odlučujući trenutak na utakmici se desio u 77. minutu. Akciju je započeo Pantić i izbacio Ćirkovića po krilu, a ovaj oštro zavrnuo loptu u peterac na koju natrčava Kajević i postiže pobedonosni pogodak. Bačka do kraja meča pokušava makar da izjednači, a sve što je uspela je šansa Zličića u 81. minutu kada šutira sa 7-8 metara malo iskosa, vratar domaćih je vrhovima prstiju loptu izbacio u korner.
Čukarički se posle 5 kola nalazi na drugom mestu iza Zvezde sa 13 bodova, dok je Bačka pri samom dnu sa svega 2 osvojena boda. Narednog vikenda Čuka gostuje Metalcu u Milanovcu, dok Bačka dočekuje Voždovac kod kuće.

ČUKARIČKI - BAČKA 1:0 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Mitić Milan. POM.SUDIJE: Đuričić Marko i Minić Milan. STRELAC: Kajević 77.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Endiaje, Ostojić i Petrović (Čukarički), Mijatović, Klisura i Žakula (Bačka). CRVENI KARTON: Kovač 58.min (Čukarički).
ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović, Kamenović (Ćirković), Kajević, Ostojić, Šapić, Endiaje (Pantić), Kovač, Birmančević (Tošić), Eze (Šarić).
BAČKA: Milojević, Krčmarević (Eskić), Velemir (Lukić), Škorić, Mijatović, Klisura, Zličić (Lazović), Jovanović, Žakula, Đorđević, Zdravković.

Mačva 1 : 1 Novi Pazar
Spartak ŽK 2 : 0 Radnički (N)
Proleter 0 : 1 Crvena zvezda
TSC 2 : 3 Metalac
Čukarički 1 : 0 OFK Bačka
Voždovac 1 : 1 Zlatibor