Čukarički od samostalnosti Srbije pet puta slavio protiv Crvene zvezde, poslednji put posle neverovatnog preokreta (VIDEO)--

Nije se često dešavalo da Čukarički savlada Crvenu zvezdu, ali se svaka od tih pobeda dugo prepričavala na Banovom brdu. Poslednja je bila izvojevana 20. aprila 2019. godine, i to posle neverovatnog preokreta, s obzirom da su crveno-beli posle samo 19 minuta imali prednost od 2:0.

Prethodno je Crvena zvezda godinu i po dana bila neporažena u domaćim okvirima, bila je u seriji od čak 57 mečeva u kojima ih niko nije savladao. I, kao što smo već rekli, imala je dva gola prednosti. Ali, Čukarički je ekipa koja se nikad ne predaje. Bilo je tako i te aprilske večeri.

Najpre je Ognjen Mudrinski iskoristio asistenciju Luke Stojanovića iz 22. minuta da vrati Brđane u igru, potom su 16 minuta kasnije uloge zamenjene za izjednačenje, sada je Mudrinski bio asistent, a Stojanović egzekutor. U 67. minutu Mudrinski je svojim drugim golom, na dodavanje Docića, kompletirao preokret i doneo veliki trijumf belo-crnima, koji su na kraju te sezone izborili i plasman u Evropu. U startnoj postavi Čukaričkog iz tog meča je nekoliko sadašnjih prvotimaca: Birmančević, Docić, Kovač, Puškarić, Šapić i Stevanović, šansu sa klupe je dobio Šarić, dok su među rezervistima ostali Belić i Kajević.

Prethodno, Čukarički je Crvenu zvezdu savladao u polufinalu Kupa Srbije u sezoni 2016/17, na stadionu „Rajko Mitić“ sa 2:1 (9. maj 2017. godine), ali su crveno-beli prošli dalje, s obzirom da su u prvom susretu na Banovom brdu pobedili sa 4:1.

Mnogo bitniju pobedu, na istom stadionu, Brđani su ostvarili nešto ranije u plej-ofu Super lige, 27. aprila 2016. godine. Tada ih je do trijumfa doveo Andrija Pavlović, golovima u 31. i 54. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Katai u 70. minutu – 1:2. Iz te ekipe u sadašnjem sastavu nema nikoga od igrača u belo-crnom. Nenad Mirosavljević, sadašnji sportski direktor Čukaričkog, i Igor Matić, direktor Omladinske škole, bili su učesnici tog meča.

Brđani su od samostalnosti Srbije 2006. godine slavili još samo dva puta protiv Crvene zvezde, oba puta sa po 2:0 na stadionu na Banovom brdu. Prvi put, 6. oktobra 2013. godine, strelci su bili Nikola Stojiljković u prvom i Dragoljub Srnić u 77. minutu. Potom, 10. maja 2015. godine, kad su trijumf obezbedili Stojiljković u 45+1. i Matić u 61. minutu.

Novi Pazar 2 : 1 Napredak
Mladost (L) 1 : 0 Partizan
Voždovac 0 : 0 Javor Matis
Čukarički 2 : 1 Radnik
TSC 2 : 1 Inđija
Proleter 2 : 0 Vojvodina
Spartak ŽK 1 : 1 Rad
Mačva 1 : 0 Zlatibor