Šampionski ples "musketara"

"Musketar" veliklog srca - Žarko Ubiparip osvaja poen za Ribnicu Foto: G. Šljivić

U normalnim okolnostima derbi srpske superlige, duel dva vodeća tima na tabeli sa tri pobede u prethodna tri kola izazvao bi veliko interesovanje. Ne treba ni sumnjati da bi sportski hram na desnoj obali Ibra bio dobro popunjen, ali epidemiološka situacija je takva, pa su na ovaj odbojkaški šlager mogli samo odabrani. Gosti bez trenera Svetozarevića na klupi posle izrečene kazne, na poziciji tehničara bio je Milovanović, ali u igri se nije mnogo toga promenilo. Iranac Sadat je vodio svoj tim dobrim napadom i Niš je od početka imao minimalnu prednost koju je čuvao do tehničkog tajm auta 12-10. Ubrzo je bilo14-11 posle bloka Stojkovića, ali se Ribnica poenima Ubiparipa vratila na poen zaostatka, pa je reagovala klupa gostiju tam autom. Ribnica jestigla i do izjednačenja 14-14, ali je nešto kasnije Sadat servirao dva asa za vođstvo Niša 20-16 i prvi tajm aut Kraljevčana. Niš je stigao do 22-17 i tada kreće pravi ritam "musketara". Serija servisa Gajovića i Vukmirovića,odlični na mreži Stefanović i Todorović i Ribnica stiže na 23-23. Tu nije kraj serije domaćih, dve aut lopte M. Nikolića i Kraljevčani dobiju set 25-23.

Na krilima dobijenog prvog seta, "musketari" su furiozno krenuli u drugom i posle četiri poena Stanislava Paunovića naterali goste na tajm aut. Ubrzo je na servis došao Ivan Todorović i Ribnica je otišla na velikih 12-5 koristeći loš prijem gostiju i jako slab procenat prvog napada. Odlični Močić na prijemu, sjajna distribucija lopti Bićanina i bez greške napadi korektora Paunovića doneli su Ribnici ogromnih 18-7. Ribnica je u dahu odigrala drugi set, gostima nije ostavljen ni promil šansi da mogu nešto da urade. Tačku na pobedu u ovom setu stavio je najzapaženiji, Paunović svojim 11. poenom u meču, 25-12 i 2-0 za Ribnicu.

Odlična odbojka viđena je i u trećem setu. Nišlije su ponovo,kao i u prvom setu, pokazale da mogu da igraju kvalitetno, Sadat i M. Nikolić su zadavali probleme "musketarima", pa je na tehničkom tajm autu bilo12-11 za goste. Vodila je Ribnica 16-14 i onda serija grešaka Todorovića omogućila je gostima preokret 18-16. Kapiten Ribnice je tada otišao na klupu,a domaći izjednačili 19-19 i bilo je jasno da nas čeka burna završnica. Servis Stefanovića od mreže na parket doneo je Ribnici prednost 22-21. Nedugo zatim je Sadat bez bloka pucao u aut i Ribnica je došla do dve meč lopte. Smeč najboljeg igrača utakmice Stanislava Paunovića od bloka u aut doneo je "musketarima" četvrtu vezanu pobedu i ostanak na tronu srpske elite.

Neprobojni trojni blok Ribnice na utakmici sa Nišlijama Foto: G. Šljivić

RIBNICA - NIŠ 3 - 0 (25-23, 25-12, 25-23)

Nova sportska dvorana u Kraljevu. Igrano bez prisustva gledalaca. Sudije: G. Gradinski i P. Balandžić (Beograd)

RIBNICA: Močić (libero 1),Stefanović 12 (4bl, 1 as), Paunović 17 (1 bl, 1 sg) , Todorović 8 (7 gr), Vukmirović, Bićanin 1, Ubiparip 13 (2sg), V.Petrašinović, Ratković (libero 2), Veselinović,Gajović 1, Živanović Trener: M. Simojlović.

NIŠ: Đokić, Jović (libero 1), Bardija Sadat 19 ( 3as, 1 bl, 8 gr), Milovanović, Kovač 4 (1as, 4 gr), Stojković 2 (1bl), Nikolić 6 (2 bl), Jelić (libero 2), Kone 1 (as), Jovanović, Savić, M. Nikolić 12 (1 bl, 7gr) Trener:G. Perović.