Mladi "Traktoristi" preslišali "Zmajeve"

Sudar dve ujednačene ekipe koje su osvojile po 16 bodova i nalaze se u zlatnoj sredini tabele započeo je međusobnim ispitivanjem snaga. Posle početnih desetak minuta utakmica je dobila na tempu, bilo je puno trčanja i promena pozicija kao i izrađenih kombinacija.
Voždovac je poveo u 12. minutu posle lepog prodora Bibića i ubacivanja po zemlji, Stajković je uklizao i iz peterca vrhom kopačke loptu poslao u mrežu. Preslikana akcija na drugoj strani samo 4 minuta kasnije. Lučić je prošao po krilu i uposlio Pavlovića koji iz okreta sa 7-8 metara loptu šalje neodbranjivo u gol za izjednačenje.

IMT je mnogo opasniji i konkretniji u nastavku, Đuković u 31. minutu sa ivice kaznenog prostora šutira po zemlji, zamalo neprecizno. Minut kasnije Šabanović je prodro po krilu i centrirao, lopta udara halfa gostiju Bogdanovića u ruku i to je penal. Puletić je bio siguran realizator sa bele tačke. Na centaršut Šabanovića u 37. minutu školski je odreagovao Đuković šutiravši iz prve, loptu je sa nekih 12-13 metara poslao iznad gola gostiju.

Voždovac u drugo poluvreme ulazi odlučnije ne bi li izjednačio, međutim IMT se pokazao kao tehnički doteranija ekipa i gospodari sredinom terena. Domaći u 52. minutu imaju veliku šansu za gol kada posle udarca iz ugla Puletić sa 7 metara glavom loptu šalje pored stative. Novčić je u 57. minutu posle prodora uputio centaršut, golman gostiju Bratuhin je nespretno intervenisao odbivši kratko loptu do Pavlovića koji je lagano smestio u mrežu za svoj drugi, a IMT-ov treći gol danas.

IMT se posle trećeg gola zadovoljio vođstvom, a Voždovac je više napadao i pokušavao da barem smanji rezultat. Lepe šanse za to su propustili Stajković u 68. i Karić u 88. minutu tako da je ostalo konačnih 3:1.

IMT - VOŽDOVAC 3:1 (2:1)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Krstić Ivan i Vlasačević Dimitrije. STRELCI: Pavlović 16. i 57.min i Puletić 33.min (k.u.) (IMT), Stajković 12.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Đuričković (IMT), Beronja (Voždovac).
IMT: Marković, Đuričković, Nikolić, Janićijević, Slavković, Kapur (Vesić), Šabanović, Lučić (Ružić), Pavlović (Mihajlović), Puletić (Mitrović), Đuković (Novčić).
VOŽDOVAC: Bratuhin, Tešić, Beronja (Grbović), Ivezić, Bogdanović, Mrvić (Lekić), Stajković, Preradović (Kojić), Pirgić, Čakohov (Karić), Bibić (Živković).

Radnički (NB) 2 : 1 Rad
IMT 3 : 1 Voždovac
Mladost (L) 3 : 0 Trayal
Spartak ŽK 3 : 2 Internacional
RFK Grafičar 1 : 1 RFK Novi Sad 1921
Crvena zvezda 4 : 0 TSC