Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 6. kolo

11.11.2020. – 19:30 RK Jedinstvo – RK Inđija 26:28 (15:15)

Rukometaši Jedinstva iz Novog Bečeja su dočekali ekipu Inđije i ponovo izgubili. Ovoga puta gosti su bili bolji rezultatom 26:28 (15:15). Jedinstvo se zbog ovog poraza nalazi na poslednjem mestu Super B lige “Sever - Centar”. Utakmicu su otvorili gosti ali su ubrzo izabranici Zoltana Ivanice vratili rezultat u svoju korist i već u 16. minutu imali 10:6. Brzo su “pali” rukometaši Jedinstva što su iskoristili rukometaši Inđije i na poluvreme otišli nerešenim ishodom. U drugom poluvremenu je bilo veoma neizvesno samo 12 minuta a onda su izabranici Predraga Petljanskog krenuli u svom ritmu i imali stalnu prednost tokom celog drugog poluvremena što je označilo pobedu. Na kraju zaslužena pobeda igrača Inđije. Kod domaćina ponovo je blistao Nemanja Brojčin koji je bio precizan 6 puta. Po 5 puta u listu strelaca su se upisali Miroslav Macura i Milan Labus. Kod Inđije Boško Marinković je bio precizan 7 puta a za igrača utakmice bio je proglašen Ognjen Jevtović koji je bio zadužen za organizaciju igre te je postigao 3 gola. Arbitražu su vršili Ivan Mošorinski i Aleksandar Pandžić dok je delegat bio Željko Golubović.

12.11.2020. – 20:00 RK Ub – RK Morava 29:29 (16:14)

Rukometaši Uba su u 6. kolu dočekali na svom terenu ekipu Morave iz Velike Plane gde su prvi put upisali “X” rezultatom 29:29 (16:14). Da će ovo biti veoma teška utakmica govori rezultat koji je bio jako neizvestan tokom cele utakmice. Morava je i dalje bez pobede pa joj je ova utakmica bila jako važna ali ispostavilo se da je podela plena najrealniji rezultat. Antić je otvorio utakmicu ali je ubrzo izjednačio igrač Uba Radovanović. Morava je imala rezultat u svojim rukama sve do 24. minuta kada je preokrenuo Zarin a potom je Ub uspeo da održi prednost sve do kraja prvog dela (16:14). Do 35. minuta domaćin je imao sve u svojim rukama ali ponovo se probudio sastav iz Velike Plane i u 45. minutu imao +3 (20:23). Zlatan Krstić nije dozvolio da se opuste, imali su prednost sve do 56. minuta kada je Ub zaigrao nešto jaču odbranu i ponovo imao prednost od jednog gola. Za nerešen ishod trebalo je puno snage, Miloš Marković je imao otvoren šut ka golu što je iskoristio i doneo veliki bod rukometašima Morave iako su, čini se, možda i zaslužili prva dva boda. Kod gostiju ponovo je najefikasniji bio Vladimir Antić sa 10 golova, pratili su ga Dejan Avramović sa 6 i Miloš Mirković sa 4. U domaćoj ekipi Nenad Rogić je bio najsvetilija takča sa 9 golova i time je zasluženo dobio titulu najboljeg na ovoj utakmici. Petar Petrović je postigao 8 golova dok je 5 pridodao Goran Radovanović. Utakmicu su sudili Nikola Ilić iz Železnika i Ivan Veličković iz Umčara. Kontrolor je bio Dejan Vukićević iz Beograda.

11.11.2020. – 19:00 RK Kolubara – RK Smederevo 25:21 (12:7)

U Lazarevcu je u sredu odigran veoma zanimljiv meč između ekipa iz gornjeg doma tabele koje se bore za ulazak u ARKUS ligu. Kolubara je na svom terenu ugostila ekipu Smedereva koja je fantastično startovala i do sada nije imala nijedan poraz. Iako je Nenad Martić došao sa 16 igrača u Lazarevac, “Krtice” su pokazale zašto su prvi favorit uz Jugović da uđu u viši rang. Pobedili su rezultatom 25:21 (12:7) i tako se usamile na 1. mestu sa 5 pobeda i jednim remijem. Od samog početka izabranici Vladimira Dragićevića su pokazali da neće tek tako lako dati prostor Smederevljanima. Startovali su sa 2:0 a potom i sa 9:4 što je primoralo Martića da pozove ekipu na jednominutni odmor. U drugom delu već je sve bilo rešeno, kad god se Smederevo približilo domaćin je duplo jače krenuo i uvećavao prednost. Na kraju semafor je pokazao 25:21. Kod gostiju 6 puta se upisao Miloš Drobnjak. U domaćim redovima Nikola Stamenković je postigao 8 golova dok je za igrača utakmice proglašen golman Marko Mrdović koji je imao sjajnu rolu. Utakmicu su sudili Dušan Stojković iz Niša i Nenad Nikolić iz Leskovca dok je delegat bio Ivan Mandić iz Beograda.

11.11.2020. – 19:00 RK Mačva – RK Voždovac 2012 34:27 (19:12)

Nova dva boda u svoj saldo upisali su rukometaši ORK „Mačva“, savladavši ekipu RK „Voždovac 2012“, rezultatom 34:27. Još jednu superiornu partiju pružile su „Lisice“ protiv borbenog protivnika, a najbolji među jednakima na ovom susretu bio je mladi bek Aleksandar Ješić, koji je ogromnim zalaganjem i sa pet postignutih golova u potpunosti opravdao poverenu minutažu. Dinamična igra odvijala se svih šezdeset minuta u mačvanskoj rukometnoj areni, a obe ekipe od početka uključile su sve svoje motore. Dominantniji su bili crveno-crni, kako u ofanzivi, tako i u defanzivi, pa je do polovine prvog dela na semaforu stajalo 9:3. Pogađali su Jevđenović, Jovanovski, Željko Peić Tukuljac i Kolundžić, a kapiten Džigurski ponovo je briljirao ispred svoje mreže. Nizale su „Lisice“ sjajne akcije i u nastavku ne dozvolivši upornim Voždovčanima, predvođenim Ristićem i Zečevićem, da priđu na manje od pet razlike. Mrežu u domaćim redovima tresli su i Jovan  Peić Tukuljac, Gligorić, Bešir i Arsić i na pauzu otišli pri rezultatu 19:12. I u preostalih trideset minuta je viđen gotovo isti odnos snaga na terenu. Značajnu ulogu na meču upisli su i arbitri Grubački i Vojvodić, nesvakidašnjim brojem isključenja (12-9), pa su, naročito u drugom delu, ekipe najmanje vremena  bile u punom sastavu. Kombinovao je ekipu trener Pavlović, a gosti su bez previše respekta prema protivniku, ali i rezultatu na semaforu, uspeli da učvrste redove, pa  u 49. minutu smanjuju razliku na minus tri. Silno nastavlja Mačva, čiji odbrambeni bedem ponovo postaje ozbiljna enigma za rivala, a Džigurski nesavladiva prepreka. Do kraja na drugoj strani put ka mreži golmana Brankovića pronašle su lopte i Jovanovića i sjajnog Ješića. Staloženom igrom Mačvani privode kraju ovaj zanimljiv meč, a konačan rezultat pre zvuka sirene postavlja raspoloženi Miroslav Mita Jovanovski.

11.11.2020. – 19:00 RK Sivac 69 – RK Vrbas Petrol 30:23 (15:13)

Kako sezona sve više odmiče vidimo da je Vrbas u ozbiljnim problemima do sada su ubeležili svega dve pobede iz šest utakmica. Očekivali su mnogi na startu da Vrbašani budu u vrhu ali nagle promene usledile su nešto lošijem rezultatu. Sivac važi za jako ozbiljnu ekipu što govori da su na 2-2-2 i da su veoma nepredvidivi. Sada su sjajnu partiju pretvorili u visoku pobedu rezultatom 30:23 (15:13). Sivac je u utakmicu ušao nešto lošije pa su to rukometaši Vrbasa iskoristili i u 5. minutu imali 1:3. Opipavali su teren igrači Sivca i u atak krenuli oko 20. minuta te prave seriju golova pa na poluvreme odlaze sa +2. Drugi deo Vrbas je imao šansu u par navrata da dođe do izjednačenja ali Sivčani su uvek koristili brzopletost pa su od 46. do 53. minuta napravili seriju od 7 golova i tako imali 2 boda u svom džepu (27:20). Nisu više imali volje gosti pa su utakmicu morali da završe neočekivano visokim porazom 30:23. Kod gostiju najsvetilija tačka bio je Jovan Mirković sa 5 golova a kod domaćina standardno dobar je bio Marko Čabai koji ima i funkciju trenera sa 11 golova. Za igrača utakmice proglašen je kapiten Sivca Lazo Beslać koji je pridodao 9 golova. Utakmicu su sudili Marko Boričić i Dejan Marković iz Beograda dok je delegat bio Zoran Černoh iz Kovina.

11.11.2020. – 19:30 RK Lavovi BP – RK Jugović 19:24 (8:11)

Mlada i poletna ekipa Lavova iz Bačke Palanke dočekala je ekipu Jugovića iz Kaća gde su pružili kvalitetnu partiju i dosta namučili znatno iskusnijeg protivnika iako su poraženi 19:24 (8:11). Krenuli su igrači Slobodana Permosera serijom 4:0 ali je izjednačenje usledilo u 14. minutu (5:5). Predrag Topić je vratio svoju ekipu u kolosek pa je do poluvremena imao Jugović suficit od 3 gola. Kaćani su nastavili u svom ritmu i nakon 8 minuta igre u drugom poluvremenu imaju +5 da bi se na kraju pobeda upisala njima rezultatom 19:24. Kod domaćina najraspoloženiji su bili Filip Grubor i Strahinja Petrović sa 4 gola. Kod gostiju najjača karika bio je Aleksandar Kočić sa 8 a za igrača utakmice proglašen je Borislav Milovanović. Službena lica na ovoj utakmici bila su iz Beograda. Sudije Vanja Antić i Jelena Jakovljević dok je kontrolor bio Zoran Tijanić.