"Crvenima" bod pod Đurđevim brdom

U poslednjoj utakmici jesenjeg dela sezone Prve lige Srbije, fudbaleri Radničkog 1923 odigrali su nerešeno, bez golova (0:0), na gostovanju ekipi Jagodine.

Usled izostanka većeg broja standardnih prvotimaca, kragujevački prvoligaš je drugu utakmicu zaredom bio prinuđen da zaigra u nešto drugačijoj formaciji, sa tri igrača u zadnjoj liniji.

Kadrovske probleme Kragujevčana pokušali su da iskoriste veoma motivisani Jagodinci, koji su prilično agresivno ušli u današnji susret, očigledno željni dokazivanja protiv lidera na tabeli.

Prvi su, ipak, zapretili “crveni” posle prekida u 5. minutu, kada je Ognjen Ilić sa nekih jedanaest metara prebacio gol Jagodinaca.

Domaći su uzvratili u 14. minutu preko Ristića, koji se našao u izglednoj poziciji pred golom Radničkog, ali je njegov udarac uspeo da zaustavi čuvar mreže Kragujevčana Lazar Raičević.

Vihorni Aleksandar Varjačić je u 21. minutu lepo prošao po desnoj strani, a onda uputio centaršut ka Aleksijeviću koji je uspeo da zahvati loptu glavom, ali se na pravom mestu našao Radulović, pa je Radnički od svega dobio samo korner.

Usledila je opasna akcija Jagodinaca po levoj strani, ali je Lazar Raičević uspeo da pokupi loptu ispred Predraga Medića. Slična situacija viđena je i nekoliko minuta docnije, kada je golman Radničkog bio brži od Ristića.

Najbolju priliku da dođu do pogotka na ovoj utakmici, “crveni” su imali u 40. minutu. Todorović je šutirao, lopta se odbila od nekolicine igrača Jagodine i došla do Ognjena Ilića, koji se iznenada našao u stopostotnoj šansi pred protivničkim golom, ali je njegov udarac krajnjim naporom i uz dosta sreće uspeo da osujeti golman domaćeg tima Miloš Vesić.

Do odlaska na odmor Kragujevčani su zapretili u još dva navrata. Prvo je Varjačić odlično izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, ali je Vesić efektnom paradom izbio loptu u korner. Samo par trenutaka kasnije u šansi su se našli Nikodijević i Ilić, ali je odbrana Jagodine nekako uspela da interveniše i otkloni i ovu opasnost pred svojim golom.

Na prvu priliku u nastavku igre čekalo se do 51. minuta, kada je napadač Jagodine Nikola Divac bezuspešno pokušao da uhvati volej u padu.

Devet minuta kasnije nova opasnost po gol Radničkog. Andrija Milić se iznenada našao u prilici, ali je šutirao iznad prečke.

Pokušao je štoper Kragujevčana Stefan Filipović u 68. minutu da lobuje istrčalog Vesića, ali je bio zamalo neprecizan. Samo minut kasnije, Rađen je lukavo pokušao da uposli Nikodijevića, koji ne uspeva da prihvati tu loptu.

Centarfor Radničkog je opasno zapretio u 74. minutu, kada je sa osamnaest metara šutirao tik pored stative.

Poslednju ozbiljniju priliku na utakmici propustili su Jagodinci u 86. minutu, kada je Ilić iz više nego izgledne pozicije šutirao pored gola.

Tako je duel na stadionu pod Đurđevim brdom uprkos brojnim šansama okončan bez golova, mada je utisak da osvojenim bodom mogu biti zadovoljne obe ekipe.

“Crveni” na zimsku pauzu odlaze kao prvoplasirana ekipa na tabeli Prve lige Srbije sa 40 osvojenih bodova, pet više u odnosu na drugoplasirani Kabel.

Početak prolećnog dela sezone u Prvoj ligi Srbije predviđen je za 20. februar.

JAGODINA - RADNIČKI 1923 0:0

Stadion: Gradski. Gledalaca: /. Sudija: Danilo Jerinić (Beograd). Pomoćnici: Nenad Radoičić (Vrčin), Novak Novaković (Beograd). Žuti kartoni: Milić, Ilić, Spasojević, Medić (Jagodina), U. Vidović, Todorović (Radnički 1923).

JAGODINA: Vesić, Radulović, Jovančić, Stojković, Spasojević, Ilić, Medić, Milić, Petrović (od 90. Pavlović), Divac, Ristić (od 81. Džugurdić).

RADNIČKI 1923: Raičević, Rađen, M. Vidović, Filipović, Varjačić, Vićentijević, U. Vidović, Aleksijević, Ilić, Todorović (od 89. Maksimović), Nikodijević.