Omladinci Zvezde bolji od Vojvodine

Detalj sa meča Crvena zvezda - Vojvodina (foto: H.D.Vujanović)

Posle utakmice kadeta, na terenu iza juga Marakane, odigran je susret istih timova, ali u omladinskoj konkurenciji. Prvo pravo uzbuđenje je viđeno u 12. minutu kada Gočobija bespotrebno ruši Novevskog u svom kaznenom prostoru. Kazneni udarac je izveo isti igrač nad kojim je napravljen faul i doveo goste u vođstvo. Samo 4 minuta kasnije penal na drugoj strani terena, golman Vidaković je oborio Kahvića, a Knežević je bio siguran izvođač za 1:1.

Zatišje traje do 33. minuta, kada Jovan Mituljikić, nakon centaršuta, loptu glavom šalje iza leđa nemoćnog Vidakovića za totalni rezultatski preokret. Vojvodina ima priliku u poslednjem minutu prvog perioda, ali je nakon udarca iz ugla Batos sa par metara loptu poslao kraj stative.

Nastavak igre protiče bez uzbuđenja sve do 60. minuta kada Ćopić brani šut Pavlice sa svega nekoliko metara udaljenosti. Uzvraća Zvezda preko Kahvića u 67. minutu, njegov šut sa desetak metara završio je tik kraj leve stative.

Vojvodina do kraja susreta ima više loptu u posedu, ali ne uspeva to da materijalizuje tako da ostaje rezultat zabeležen još u prvom poluvremenu. Treba napomenuti da su crveno beli susret odigrali bez najboljeg igrača, Radulovića, koji je izostao zbog bolesti. Sledeće kolo Zvezda gostuje u Zemunu ekipi Partizana, a Vojvodina u Novom Sadu dočekuje momke sa Banovog brda.

CRVENA ZVEZDA - VOJVODINA 2:1 (2:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Lukić Lazar. POM.SUDIJE: Bogićević Dragan i Banović Bojan. STRELCI: Knežević 17.min (k.u.), J.Mituljikić 33.min (C.Zvezda), Novevski 13.min (k.u.) (Vojvodina). ŽUTI KARTONI:

CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Krstić, Petrović (Radojević), Leković, Gočobija, Pantić (M.Stojanović), Knežević, J.Mituljikić (Lukić), Kahvić, N.Mituljikić (L.Stojanović), Bačanin (Pirgić).

VOJVODINA: Vidaković, Kljajić (Pantić), Bogdanović, Jelenković, Batos (Pavlica), Kokanović, Ivanović (Stanojević), Martinkevič (Tedić), Miletić, Milovanović (Blagojević), Novevski.

Radnički (NB) 1 : 0 Napredak
Brodarac 3 : 0 TSC
OFK Beograd 2 : 0 RFK Novi Sad 1921
Partizan 5 : 1 Internacional
Vojvodina 4 : 1 Trayal
Radnički 1923 1 : 3 Voždovac