Kadeti Brodarca savladali "crveno-bele"

Detalj sa meča - foto: H.D.Vujanović

Osam bodova iza vodećeg Partizana, Crvena zvezda danas traži bodove na Brodarcu ne bi li ostala u trci za titulu kadetskog šampiona. Na drugoj strani domaćin ušuškan na šestom mestu, igra za prestiž.

Dvadeseti sekund igre i penal za domaće, Šljivić je nespretno odreagovao i srušio Pepića. Siguran izvođač jedanaesterca je bio Mulić. U 11. minutu je već 2:0. Mulić je iz slobodnog udarca pronašao na petercu usamljenog Miloševića, kome nije bilo teško da savlada nemoćnog Marinkovića. Igrao se 18. minut kada je viđena ista akcija kao kod drugog gola. Opet isti akteri Mulić i Milošević, ovaj put bez hepienda.

Zvezda tek sredinom poluvremena uspeva da uspostavi ravnotežu na terenu, mali Gojkov je među najagilnijima, pokušavajući da razigra saigrače. Posle prodora po desnoj strani u 36. minutu Miladinović je oboren od strane Miljevića u šesnaestercu domaćih, sudija je dosudio penal za Zvezdu. Lopti je nonšalantno prišao Nikolašević, Lijeskić ga je pročitao i odbranio udarac.

Da su prekidi veliki problem za goste pokazalo se i u 39. minutu. Asistent je ponovo Mulić, a strelac Đokić za velikih 3:0, akcija preslikana kao kod drugog gola. Domaći na odmor odlaze sa ogromnom prednošću.

Tek što je počelo drugo poluvreme danas sjajni Mulić prolazi kroz odbranu gostiju kao kroz sir, ali sa pet metara pogađa samo spoljni deo mreže. U 51. minutu još jedan penal za goste, ovaj put je Nikolaševića oborio golman Lijeskić. Nikolašević ponovo stavlja loptu na belu tačku, sada je uspešniji nego u prvom poluvremenu.

U 60. minutu Gojkov prolazi po desnoj strani i upošljava Nikolaševića na penaltik, ovaj loptu neodbranjivo smešta iza leđa Lijeskića za 3:2. Zvezda se apsolutno vratila u igru u 67. minutu, posle prodora i dodavanja Nikolaševića, Šljivić je zakucao loptu u mežu i izjednačio rezultat.

Bubanj je mogao tri minuta kasnije napraviti totalni preokret, sa desetak metara je uputio šut u prazan gol, kao iz zemlje je iznikao Živković i loptu izbacio u korner.

Brodarac preko Popovića u 77. minutu umalo ponovo nije poveo, u toj nameri ga je osujetio Zvezdin golman odbranivši mu šut. Isti akteri su u glavnoj ulozi i u 84. minutu, ishod je ponovo isti. Kad se očekivao kraj susreta Popović se po treći put nalazi u stopostotnoj šansi i treći put mu Marinković brani, lopta se odbija do Vranješa koji je sa par metara smešta u gol gostiju za konačnih 4:3.

Narednog vikenda je na programu 30. kolo, Brodarac gostuje vršnjacima Čuke, dok crveno beli dočekuju kruševački Napredak.

BRODARAC - CRVENA ZVEZDA 4:3 (3:0)

STADION: FK Brodarac. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Cvetković Ivan i Borović Nikola. STRELCI: Mulić 1. (k.u.), Milošević 11, Đokić 39. i Vranješ 89.min (Brodarac), Nikolašević 51. (k.u.) i 60. i Šljivić 67.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Živković i Vranješ (Brodarac), Graonja, Nikolašević i Vidojević (C.Zvezda). CRVENI KARTON: Vranješ 90.min (drugi žuti).

BRODARAC: Lijeskić, Džinović (Ćorović), Miljević, Kolašinac (Popović), Đokić, Živković, Milošević, Mulić, Pepić (Atanasijević), Ignjatović, Vranješ.

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Savić (Mitić), Graonja, Lečić, Vukičević, Gojkov (Lolić), Miladinović (Vidojević), Šljivić, Rakić (Bubanj), Radonjić, Nikolašević.

OFK Vršac 4 : 2 Mačva
Real Niš 2 : 0 Rad
Internacional 0 : 2 Teleoptik
Apolon 4 1 : 4 Mladost (L)
TSC 1 : 0 Spartak ŽK
Napredak 3 : 1 RFK Grafičar