Njukasl u sjajnom susretu savladao Vest Hem

Fudbaleri Njukasla savladali su Vest Hem sa 3-2 u 32. kolu Premijer lige.

U prvih pola sata nije bilo većih prilika. U 36. minuti, Njukasl je poveo sa 1-0 i to autogolom Diopa. Dva minuta kasnije, Vest Hem je ostao sa desetoricom jer je Douson dobio drugi žuti karton. U završnici prvog poluvremena, Fabijanski je napravio veliku grešku koju je Žoelinton iskoristio i pogodio za 2-0.

Prvu šansu u drugom poluvremenu imali su gosti ali Boven nije pogodio. U 70. minuti, Diop se iskupio za autogol te je pogodio za 2-1. U 80. minuti, Vest Hem je došao do izjednačenja. Strijelac iz jedanesterca bio je Džesi Lingard. Golom Džoa Viloka, Njukasl je ponovo došao do prednosti.

Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata pa je Njukasl došao do bitnih bodova. Sada imaju 35 i napravili su bitan korak ka opstanku dok je Vest Hem ostao četvrti.