Retrospektiva: Super B liga "Sever - Centar" - 16. kolo

17.04.2021. – 19:30 RK Jedinstvo – RK Mačva 33:25 (16:12)

Da je ekipa Mačve iz Bogatića govori poslednja pobeda još u 9. kolu u subotu i nedelju je bilo odigrano 16. kolo Super B lige “Sever – Centar”. Jedinstvo je bez problema savladalo u svom Novom Bečeju ekipu iz Bogatića i ubeležilo 2. ali po svemu sudeći nedovoljnu pobedu u ovom takmičenju. Od samog početka igrači Zolatana Ivanice su nametnuli svoj ritam i kako je vreme teklo gol razlika se povećavala. Željko Kukić i Dejan Šobić su pokušavali na sve načine da konsoliduju svoje redove ali ovoga puta nisu mogli protiv veoma motivisane ekipe Jedinstva. Ni u drugom poluvremenu se ništa drastično nije promenilo i već u 50. minutu je moglo da se kaže da će bodovi ostati na severu. Kod gostiju Nikola Pavlović je postigao 8 golova dok je u domaćin imao čak 5 igrača koji su postigli 5 golova. Za igrača utakmice proglašen je kapiten Đorđe Vujackov. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Valjeva. Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević dok je kontrolu suđenja vršila Branka Marić iz Pančeva.

17.04.2021. – 17:00 RK Ub – RK Smederevo 29:30 (19:14)

Rukometaši Uba su veoma prijatno iznenađenje Super B lige. Kako vreme odmiče sve više muče favorite. Ovoga puta žrtva je bila ekipa Smedereva. Od samog početka ekipa Dejana Lukića je nametnula svoj ritam i kako je vreme odmicalo gol razlika je stalno rasla te je u jednom trenutku domaćin imao 11:6. Nenad Martić je brzo reagovao kako bi vratio svoju ekipu na kolosek ali to u prvom poluvremenu nije bilo moguće. Očekivalo se da će Ub u drugom delu nastaviti u istom ritmu i sačuvati bodove kući. U 42. minutu bude se Smederevci i preokreću rezultat. Čekao je trener domaćih 10ak minuta kako bi video nedostatke a zatim je tražio tajm – aut. Nažalost po njegovu ekipu nije urodio plodom te su gosti brzo otišli na 26:28. U 57. minutu ponovo neizvesnost. Pogodio je za izjednačenje Žarković a heroj je bio kapiten Marjanović koji je doneo 2 boda Smederevu. Kod domaćina najefikasniji je bio Milan Zarin sa 6 golova dok je goste do pobede vodio Nemanja Marjanović sa 9 a za igrača utakmice proglašen je Srđan Jevđenović koji je postigao 6 golova. Službena lica bila su iz Novog Sada. Sudije Ivan Mandić i Nemanja Kovačić a delegat je bila Vera Vraneš.

17.04.2021. – 19:00 RK Kolubara – RK Voždovac 2012 31:20 (15:10)

“Spartanci” su u Lazarevac doputovali orni kako bi namučili Kolubaru isto kao i ostale ekipe sa vrha tabele. Ovoga puta “Krtice” su se dobro spremile i neutralisale napade gostiju iz Beograda. Egal smo gledali 15ak minuta a potom su izabranici Vladimira Dragićevića pronašli željeni ritam i razarali gol Beograđana. Kako je vreme teklo gol razlika je stalno rasla a na desetominutni odmor se otišlo sa 15:10. Ni u drugom poluvremenu se ništa nije promenilo. Domaćin je povećao radnu temperaturu i u jednom trenutku je imao 26:13 gde je zvanično moglo da se kaže da će bodovi ostati u Lazarevcu. Do kraja su se gosti konsolidovali i spustili na 31:20. Kod gostiju standardno dobar bio je Nikola Zečević koji je postigao 13 golova. Kod domaćina Vukašin Vujošević je upisao isto toliko i apsolutno zasluženo bio je igrač utakmice. Utakmicu su sudili Zdravko Crnjanski i Milenko Alimpić dok je kontrolu suđenja vršio Miroslav Janković.

17.04.2021. – 19:00 RK Sivac 69 – RK Morava 31:29 (13:14)

Vrlo zanimljivu utakmicu gledali smo u malom mestu u Vojvodini. U pitanju je Sivac koji je ugostio ekipu Morave iz Velike plane i nakon preokreta slavio pobedu rezultatom 31:29 (13:14). Prve tri ekipe su daleko ispred svih a 4. ekipa je baš Sivac 69 koja trenutno ima 18 bodova, isto koliko i Voždovac. Morava je jednostavno u drugom delu prvenstva proradila i trenutno je izašla iz crvene zone gde zauzima 7. mesto. Kabić i Krstić su dobro posložili odbranu u prvom delu i na predah otišli sa golom viška. Branko Žeželj je imao šta da kaže svojim “Panterima” na desetominutnom odmoru a zatim je usledilo baš ono što je želeo, preokret. U 40. minutu Planjani su stali što domaćin pametno koristi i do kraja utakmice održava odstojanje od 2 do 3 gola. Na kraju zaslužena pobeda domaćih. Gosti su imali raspoloženog Vladimira Antića sa 10 dok je domaćin imao Marka Čabaia koji je ovoga puta “podbacio” i upisao “samo” 7 golova. Za igrača utakmice proglašen je Nenad Slavuljica koji je postigao 5. Utakmicu su sudili Zoran Popov iz Mokrina i Goran Ristić iz Kikinde. Kontrolor je bio Zdravko Adamović iz Crvenke.

18.04.2021. – 17:30 RK Lavovi BP – RK Vrbas Petrol 28:26 (17:12)

Lavovi iz Bačke Palanke su napravili veliki korak ka opstanku. Porazili su ekipu Vrbas Petrola nakon 60 minuta veoma tvrde ali i borbene igre. Domaćin se na početku nije snašao što su igrači Jovana Kovačevića iskoristili i u 10. minutu imali 3:6. Radovan Karanović je ubrzo reagovao pozvavši tajm – aut. Situacija se brzo promenila gde domaćin postaje nezadrživ i do poluvremena ima +5. Imali su šansu gosti u drugom poluvremenu da priđu ali uvek se stvarala barijera koju nisu mogli da probiju. Pametno su Lavovi održavali prednost i nakon 60 minuta velike borbe na začelju slavili 28:26. Kod gostiju 7 golova je postigao Milija Papović dok je domaćin imao 2 igrača koji su upisali po 5 golova (Aleksandar Mrakić i Đorđe Urošev). Za igrača utakmice proglašen je Vukašin Petrović.

17.04.2021. – 19:00 RK Inđija – RK Jugović 21:23 (14:10)

Što se tiče ove utakmice ali i celog prvenstva, Jugović igra neprepoznatljivo. U prvom poluvremenu veoma “labavo” i opušteno a kada dođe “žuta minuta” onda se doda gas i jednostavno protivnik nema ideju kako da razbije njihovu odbranu. Što se tiče ARKUS lige, još uvek su u borbi jer je veoma neizvesno na vrhu. U 17. kolu moguće je ponovo da se situacija na tabeli promeni jer će se sastati Kolubara i Smederevo gde Jugović čeka veliku priliku. Što se tiče ove utakmice Boris Žarković je u roster uvrstio svih 16 igrača koji su dali veliki doprinos da se na poluvreme ode sa +4 protiv favorizovanog Jugovića. Jugoviću je trebalo 16 minuta da se vrati u utakmicu a potom i da preokrene rezultat. Do 55. minuta imali su gosti minimalnu prednost a potom su pojačali ritam i zasluženo odneli bodove iz Inđije kojoj ostaje žal za propuštenom prilikom. Po 5 golova kod domaćina postigli su Dušan Petrović i Ognjen Jevtović. Goste je predvodio Aleksandar Kočić sa 8 a za igrača utakmice proglašen je golman Borislav Milovanović koji je bio nerešiva enigma u drugom poluvremenu za Inđiju. Utakmicu su sudili Darko Grubački iz Zrenjanina i Dušan Vojvodić iz Novog Sada. Delegat je bila Vesna Mandić takođe iz Novog Sada.