Kobiljski dvostruki strelac

Nikola Tomić (21) prima čestitke saigrača za postignuti gol - foto: V. Jankov

Vredna pobeda mladića sa Tise u borbi za "gornji dom", ali su do nje došli boljom igrom tek u nastavku utakmice. Goleada je počela u 14. minutu, a otvorio je, posle asistencije Tomčića Žarko Kobiljski. Gosti su izjednačili u 35. minutu sa bele tačke preko Đorđa Glišovića. Pre toga je kapiten Subotičana Anđić centrirao sa leve strane, Žiža kod druge stative glavom uputio udarac ka golu, a lopta je pogodila Milina u ruku i sudija Dejan Petrović je pokazao na belu tačku. Tri minuta kasnije brza akcija domaćina i Ilićse našao u izglednoj prilici, utrčao je u prazan prostor i lobom pokušao, ali je visoki golman Ćuruvija istrčao i uhvatio loptu u letu.

Već u 35. sekundi nastavka bilo je 2:1. Tišma je centrirao sa desene strane, Tomčić dodao Iliću, ovaj Kobiljskom i mreža se zatresla. Nisu se dugo radovali Bečejci. Dva minuta kasnije kapiten gostiji Anđić je dugom loptim uposlio Glišovića, a ovaj poravnao rezultat na 2:2. Tomčić je u 56. minutu sa linije koja obeležava polovinu igrališta poveo loptu dvadesetak metara, proigrao Mastila na desnu stranu, ovaj dodao igraču sa brojem 11 Iliću, koji upisuje 11. gol u sezoni. U 67. minutu nova opasna akcija Bečejaca. Milin je centrirao sa desne strane, a vissoki Tomčić glavom šutirao sa desetak metara preko gola. Što nije uspelu Tomčiću, jete Nikoli Tomiću u 73. minutu, pošto je kod druge stative dočekao centaršut Ilića i glavom smestio loptu u gornji desni ugao nemoćnog Ćuruvije za konačnih 4:2.

OFK Bečej 1918 - Bačka 1901 4:2  (1:1)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca. Sudija: Dejan Petrović (Vršac) 8. Strelci: Kobiljski u 14. i 46, Ilić u 56. i Tomić u 72. minutu za OFK Bečej 1918, a Glišović u 35. (11. m) i 48. minut za Bačku 1901. Žuti kartoni: Nijemčević, Milin, Tomić i Ostojić (Bečej 1918). Igrač utakmice: Žarko Kobiljski (OFK Bečej 1918).

OFK Bečej 1918: Milovanov 6,5, Milin 7 (od 80. Hasičić -), Vorgučin 7, Tutnjević 7, Nađ 6,5 (od 65. Ostojić -), Mastilo 7,5 Tomić 7,5, Nijemčević 6,5 (od 46. Tišma 7), Ilić 7,5 (od 76. Krajinović -), Tomčić 7,5, Kobiljski 8.

Bačka 1901: Ćuruvija 6,5, Ćulibrk 6, Lončar 6, Bjedov 6 (od 46. Đurović 6), Mezei 6, Simić 6 (od 62 Kostić -), Žiža 6,5, Anđić 7, Glišović 7,5, Kežman 6, Krmar 6 (od 77. Provči -).

Vojvodina 1928 0 : 1 1. Maj Ruma
Kozara 0 : 4 OFK Stari Grad
Radnički 1912 1 : 3 Omladinac
Jedinstvo (SP) 1 : 4 OFK Vršac
Bečej 1918 4 : 2 Bačka 1901
Radnički (Zr) 2 : 2 Hajduk 1912