Obrenovčani do boda u 102. minutu utakmice

Gol koji je Ivica Jovanović postigao sa "bele tačke" u 59. minutu utakmice ipak nije bio dovoljan za novu pobedu Romantičara. OFK Beograd je imao vođstvo sve do 12. minuta sudijske nadoknade kada je Bojić, nakon gužve u domaćem petercu, sproveo loptu u gol i doneo svojoj ekipi bod. OFK Beograd - Radnički (O) 1-1 (0-0).

Po lepom vremenu viđena je izjednačena igra u kojoj plavo-beli tim ipak imao više od igre i bio bliži celom plenu. Nije viđeno previše šansi, ali dešavanja je svakako bilo.

U prvom poluvremenu beležimo rani izlazak Maksića sa terena kog je zbog povrede zamenio Mitrović. Domaći su bili u konstantnoj  ofanzivi, pokušavajući preko prodora po boku ali Bajić i Janković nisu uspeli da svojim asistencijama dođu do napadača i njihove ubačene lopte je neutralisala odbrana Obrenovčana. Sa druge strane gosti imaju par dobrih udaraca sa distance, ali je golman domaćih, Jevtić na mestu.

U nastavku igre u plavo-belom timu vidimo Jovanovića i Vulevića i više dešavanja pred golom gosta. Nakon jedne ubačene lopte u prazan prostor, u 57. minutu, za nju su se u trku borili golman Jadranin i ofanzivac domaćih, Kilibarda, nakon čega je viđen prvi veliki prekid. Gostujući čuvar mreže nije mogao da nastavi meč pa je na gol stao Jovanić.

Samo dva minuta kasnije, sudija Ržić opravdano dosuđuje jedanaesterac za domaćina, a siguran realizator, isto kao i na prethodnom meču protiv BASK-a, bio je Ivica Jovanović koji postiže svoj šesti pogodak ovog proleća i ukupno 31. u plavo-belom dresu.

Do kraja utakmice imamo domaći stvaraju šanse preko Ratkovića, Jovanovića, a bek Jevtić šalje odličan udarac sa distance, no golman Jovanić je na mestu.

Agilni defanzivni vezista domaćih, Nedeljković, po mišljenju arbitra, skrivio je dva žuta kartona i izašao iz igre u 87. minutu utakmice, a prilikom oba duela napravljene su nove poduže pauze.

Ržić, nakon 90. minuta igre, pokazuje 9 minuta sudijske nadoknade, a dok je ona trajala povredio se i golman domaćih Jevtić. Produžetak utakmice je trajao čitavih 12 minuta, a u poslednjim trenucima rezervista Radničkog, Bojić, bio je najsnalažljiviji pred golom domaćih i postiže pogodak koji je šokirao sve Ofkovce. Utakmica je završena u 18:31h rezultatom 1-1!

Naredni meč igra se sledeće srede u 11 sati u Zemunu protiv Teleoptika.

OFK Beograd 1 : 1 Radnički (O)
BASK 1 : 4 Teleoptik
Crvena zvezda 1 : 2 BSK Borča
BSK 1925 0 : 0 Zvezdara
Sremčica 0 : 1 TEK Sloga
Stepojevac Vaga 3 : 0 GSP Polet Dorćol
Leštane 5 : 2 Brodarac
Radnički (NB) 1 : 2 Lokomotiva