Baraž za popunu Sremske lige: Radnički – Jedinstvo 1:1

Irižani slave

Odigrana je revanš utakmica baraža za popunu Sremske lige, u Irihu su igrali Radnički (Irig) – Jedinstvo (Ruma) 1:1. S obzirom da je Radrnički u Rumi pobedio s minimalnim rezultatom, od naredne sezone biće novi član sremnskoligaškog karavana.

Izvanredna fudbalska predstava u Irigu. Sve ono što krasi ovaj sport publika je mogla da vidi: dva pogotka, više neiskorišćenih prilika i pogođenih okvira golova. Opšte je uverenje da je sudijska trojka iz Sremnkske Mitrovice, predvoena Sašom Ranisavićem korektno obavila svoj posao.

U 18. minutu „hladno tušranjie“ (po sparnom vremenu): posle sjajnog šuta Paunkoviča sa dvafdesetak metara, lopta završava iza leđa Savića. Par minuta kasnije umalo 0:2: Mađarac šutira po prečku gola Radničćkog. Srećom po domaćina, Savić uspeva odboje lotu u korner. Domaćin „Dolazi sebi“ i u 28. minutu izgledna preiulika: Košutiić lepo ulazi u kazneni prostor Jedinstva. Sledi šut iskosa, ali, sve se okončalo beu posledica za ekipu iz Rume. Iskusni Anđić je miniut kasnije u skoko pred golom Kuhara: ostaje i dsalje 0:1. Do poravnanja rezultata dolazi u 42, minutu: pred golom gostiju velika kužva. Lopta nekako dolazi do Ševića, koji je šalje u goli s rezultatom 1:1 odlazi se na odmor.

Utakmixca puna ritma viđena je i u drugih 45 minuta. Dimitrije Nikolič u 48. minutu pogađa prečku gola Jedinstva. Lepu priliuku domaćin propušta u 76.. minutu: Popović skače pred golom Jedinstva, ali, sve se završava slabim trzajem glave. Nešto kasnije, Ilić, umalo da iznenadi Savića. Poslewdnja prilika na utakmici viđena je minut-dva pre poslednjeg zvižduka Ranisavića: posle „prave bombe“ Mažarca, prečka spašava domaćina.

IRIG. Igralište: FK Radnički. Sudija: Saša Ranisavić. Pomoćnici: Stefan Vuičić i Miloš Negovanović (svi Sremska Mitrovica). Delregat: Vladimir Jelisavac (Nova Pazova). Strelci: 0:1 Paunkovič u 18, 1:1 Šević u 42. minutu.

RADNIČKI: Savić, Potkonjak, Nikolić, Krstić, Tagliavia, Košutić, Višnjivski, Šević, Anđić (od 75. V. Popović), Puzić (od 59. Stanković), M. Popović.

JEDINSTVO: Kuhar, Mađešić, Jović, Marinković (od 62. Mirić.), Paunković, Jež (od 70. Eror), Mađarac, Lošić, Vuković (od 59. Ilić), Sremčević, Momčilović.