Poraz fudbalera Radničkog 1923 na startu priprema u Staroj Pazovi

Fudbaleri Radničkog 1923 poraženi su od podgoričke Budućnosti na startu priprema u Staroj Pazovi, rezultatom 1:2 (0:1). Duel sa šampionom Crne Gore bio je dobar test za izabranike trenera Vladimira Radenkovića, koji do sada nisu imali priliku da odmere snage sa protivnikom takvog kvaliteta.

Podgoričani su iz prve ozbiljnije akcije na utakmici došli do vođstva. Božović je u kontri proigrao mladog Đukanovića, koji je loptu smestio iza leđa Lazara Raičevića.

Na 2:0 povisio je Božović pogotkom iz jedanaesterca u 55. minutu, da bi Igor Vićentijević u 76. minutu smanjio zaostatak kragujevačkog tima. Imali su “crveni” u završnici utakmice lepu priliku da dođu i do izjednačenja, ali je Burmazov udarac glavom sa pet metara završio pored stative.

Narednu proveru fudbaleri kragujevačkog superligaša imaće u sredu, 30. juna, protiv ruske ekipe Krila Sovjetov.

BUDUĆNOST - RADNIČKI 1923 2:1 (1:0)

Stadion:
Sportski centar FSS. Strelci: Đukanović i Božović za Budućnost, a Vićentijević za Radnički 1923.

BUDUĆNOST: Pavličić, Vlahović, Baošić, Muzurović, Sekulić, Ćetković, Đuričković, Božović, Đukanović, Milić, Globarević. Igrali su još: Vuković, Dakić i Dašić.

RADNIČKI 1923: Raičević, Milikić, Filipović, Damjanac, Blagojević, M. Vidović, Arsenijević, Jovanović, Ristović, Mirić, Maksimović. Igrali su još: Spasojević, Varjačić, Đorđević, Lakićević, Vićentijević, Muhamed, Ćirović, Ilić, Ristić, Burmaz i Kovinić.

Vojvodina 2 : 1 Proleter
Čukarički 0 : 0 Partizan
TSC 2 : 1 Voždovac
Radnik 2 : 0 Novi Pazar