"Zmajevima" pripala tri vredna boda protiv Novosađana

Današnji akteri su slabo otvorili novo prvenstvo, Voždovac je izgubio na Banovom brdu, dok je Proleter ˝popio˝ četiri komada kod kuće u duelu sa Partizanom. Današnja utakmica je prilika za rehabilitaciju i ispravljanje grešaka sa starta Super lige.

Oba tima su ušla u susret otvorenog garda i bez respekta. Međutim golova nije bilo sve do 23. minuta. Pantović je poveo napad Voždovca i kao na tacni uposlio Milosavljevića, a ovaj rutinski sa 16 metara plasirao loptu kraj nemoćnog Petrića za 1:0. Nedugo zatim, Petrić se istakao odbranom kada je zaustavio snažan šut Lasickasa sa udaljenosti od 8 metara, igrao se 27. minut. Rovovska borba se nastavila do kraja poluvremena, ali promene rezultata nije bilo.

Drugo poluvreme je krenulo sa velikim uzbuđenjima. Igrao se četvrti minut nastavka kada je, posle kornera, najviši u skoku bio Kaluđerović i loptu glavom neodbranjivo poslao u mrežu, za izjednačenje rezultata. Nisu se domaći zbunili, minut kasnije Hajdin u petercu gostiju pronalazi usamljenog Milosavljevića, a ovaj lagano postiže svoj drugi pogodak danas, za novo vođstvo ˝Zmajeva˝.

Gosti preko Mitrovića u 64. minutu imaju idealnu šansu za izjednačenje, isprečio mu se golman domaćih Preković koji je panterskom paradom ušao u šut i spasao svoj gol. Ne prestaju gosti sa atacima, a sledeću izglednu priliku propušta Danoski u 74. minutu, sa desetak metara udaljenosti nije uspeo da pronađe put lopti u protivničku mrežu. Pripretio je i strelac jedinog gola za goste Kaluđerović u 79. minutu, njegov šut sa 18 metara je završio tik kraj stative gola domaćih.

Terenska inicijativa Novosađana i šanse koje su stvorili nisu donele rezultata, tako da vredna tri boda ostaju na ˝Krovu˝. Narednog vikenda Voždovac gostuje Partizanu, dok Proleter dočekuje Novi Pazar.

VOŽDOVAC - PROLETER 2:1 (1:0)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Ivković Marko. POM.SUDIJE: Peranović Dragan i Pašajlić Milan. STRELCI: Milosavljević 23. i 50.min (Voždovac), Kaluđerović 49.min (Proleter). ŽUTI KARTONI: Ivezić, Preković i Mijailović (Voždovac), Jovanović i Bašanović (Proleter).
VOŽDOVAC: Preković, Milović, Milosavljević (Ajdinović), Lasickas, Mijailović, Pantović (Stoisavljević), Vujnović (Stojčev), Milojević (Stanisavljević), Purtić (Cvetković), Ivezić, Hajdin.
PROLETER: Petrić, Marjanović, Skopljak, Jovanović, Ortiz, Danoski (Stojanović), Mitrović (Živojinović), Milošević, Miladinović, Bašanović, Kaluđerović (Tomović).

Vojvodina 0 : 2 Partizan
Voždovac 2 : 1 Proleter
Novi Pazar 2 : 2 Čukarički
Metalac 2 : 4 TSC
Kolubara 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 4 : 2 Napredak