Čukarički u Sumgaitu izborio istorijski plasman u treće kolo

Čukarički u Sumgaitu izborio istorijski plasman u treće kolo--

Sumgait – Čukarički 0:2 (0:2)

Strelci: 0:1 – Ndijae u 10, 0:2 – Docić iz jedanaesterca u 15. minutu. Stadion: „Kepital bank arena“ u Sumgaitu. Gledalaca: 550. Sudija: Jorgen Daugbjerg Buršardt. Pomoćnici: Lars Humelgard i Nils Hog (svi iz Danske). Žuti kartoni: Mustafajev (Sumgait), Endijae, Stevanović, Tanasijević (Čukarički). Prvi meč: 0:0. Dalje ide: Čukarički.

SUMGAIT: Bajramov, Haghverdi, Kodžhanijazov, Mustafajev, Mutalimov (od 83. Nagijev), Gorbani, Sadikov, R. Abdulazade (od 72. Mahmodov), Badalov (od 74. S. Abdulazade), Kačajev (od 83. Husejnov), Ahmadov (od 72. Nabijev).

ČUKARIČKI: Petrović, Docić, Stevanović (od 66. Drezgić), Jovanović, Tanasijević, Kajević (od 57. Kovač), Mijailović, Šapić, Janković (od 57. Čolović), Endijae (od 62. Kempbel), Roganović.

Čukarički je po prvi put u istoriji uspeo da se plasira u treće kolo nekog od evropskih kupova. Učinili su to Brđani posle trijumfa u revanš meču protiv Sumgaita u istoimenom gradu, uz golove Endijaea u desetom i Docića iz jedanaesterca pet minuta kasnije – 0:2. Belo-crni će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz dvomeča Hamarbi (Švedska) – Maribor (Slovenija), prvi susret će biti na programu 4. avgusta od 20 časova na stadionu Partizana.

Prvi su do ozbiljne šanse stigli domaćini u 9. minutu. Mutalimov je centrirao sa leve strane, loptu je glavom zahvatio Gorbani, ali je Petrović bio siguran. Brzo su zatim Brđani uzvratili prvo golom Ndijaea, a zatim i Docića iz jedanaesterca, pa je već u 15. minutu bilo 2:0 za Brđane. Najpre je posle odličnog centaršuta Mijailovića iskosa sa desne strane Senegalac u trku glavom, sa nekoliko metara zatresao mrežu Bajramova – 0:1.

Samo pet minuta kasnije, Docić je odlično proigrao Jankovića, koji je ušao u šesnaesterac, driblingom je pokušao da prevari čuvara, ovaj ga je oborio, a danski arbitar nije imao dilemu. Baš kao ni Marko Docić, koji je preciznim udarcem sa 11 metara savladao Bajramova – 0:2.

Nisu se domaći predavali, pokušavali su da se golom vrate u meč, a bili su prilično opasni u pojedinim trenucima po gol Petrovića. Pokušao je tako Gorbani u 19. Minutu, šutirao je glavom, ali je golman Brđana lako ukrotio taj udarac. Opasno je bilo i u 34. minutu, kad je Sadikov šutirao direktno iz slobodnog udarca sa više od 25 metara, ali je Petrović uspeo da izbije loptu u korner.

Odlučnije je krenuo beogradski tim u nastavku, Kajević je oduzeo loptu rival una polovini terena, dodao je do Jankovića, koji je razmenio dupli pas sa Jovanovićem, a napadač Čukaričkog je potom šutirao neprecizno sa 16 metara. Uzvratio je samo minut kasnije, gotovo istovetno, Kačajev, lopta je ipak otišla daleko od Petrovićevog gola.

Najbolju priliku Azeri su imali u 52. minutu, ali je Abdulazade iz vrlo dobre pozicije pogodio spoljni deo mreže. U 57. minutu stručni štab Čukairčkog izvršio je dvostruku izmenu, igru su napustili Janković i Kajević, šansu su dobili Čolović i Kovač. Nedugo potom u igru je ušao i Kempbel umesto Endijaea, a potom je u 66. minutu izvršena prinudna izmena, povređenog Stevanovića odmenio je Derzgić, pa je Tanasijević morao da zaigra na mestu desnog beka.

Sjajnu priliku u 68. minutu imao je Haghverdi, šutirao je sa desetak metara, ali je Petrović bio maestralan, odbranio je ono što bi malo golmana uspelo. Šest minuta kasnije je ponovo bilo opasno pred golom Čukaričkog, ovoga puta Gorbani je nadvisio čuvare i šutirao glavom, srećom bio je neprecizan.

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik
Radnički (N) 3 : 1 TSC
Crvena zvezda 2 : 1 Proleter