Šumadinci "blickrigom" do preokreta i pobede u duelu sa borbenim Pazarcima

Deset minuta bilo je potrebno fudbalerima Radničkog 1923 da preokrenu rezultat u utakmici sa Novim Pazarom i dođu do očekivane pobede, kojom su prekinuli dvomesečni “post” na svom “Čika Dači” – 2:1 (2:1). Blistao je nezaustavljivi Marko Mirić, koji je uz strelca izjednačujućeg pogotka Stefana Filipovića najzaslužniji za drugi uzastopni trijumf “crvene čete”.

Loši vremenski uslovi, primereniji poznoj, a ne ranoj jeseni, uslovili su i nešto slabiju posetu na stadionu “Čika Dača”, ali su zato oni najverniji simpatizeri kragujevačkog kluba koji su danas uživo ispratili duel Radničkog 1923 i Novom Pazara nagrađeni jednom zaista zanimljivom i dinamičnom fudbalskom predstavom, u kojoj su zaista mogli da uživaju.

Strateg Kragujevčana Vladimir Radenković razumljivo nije želeo da menja dobitnu kombinaciju koja mu je donela sva tri boda u duelu sa Voždovcem proteklog vikenda, pa je tako Pazarcima suprotstavio maltene identičan sastav koji je počeo utakmicu na voždovačkom “krovu”, sa samo jednim jedinim izuzetkom – umesto Nemanje Dragutinovića, od prvog minuta zaigrao je Veljko Trifunović, momak koji je u subotu uveče presudio popularnim “zmajevima”.

Mogao je domaćin do vođstva već nakon tri minuta igre. Mirić je probio po desnoj strani, potom “zavrnuo” loptu ka usamljenom Tomiću, koga je u poslednjem momentu uspeo da izblokira Vladimir Bubanja. Nakon kornera koji je usledio, Mirić se našao u izglednoj poziciji za udarac, ali mu je tom prilikom zasmetao saigrač iz tima Veljko Trifunović.

Posle još jednog udarca iz ugla, u šansi se našao i Miloš Vidović, koji je dobro skočio i zahvatio loptu glavom, međutim ona je prohujala iznad prečke.

I kada je delovalo da će odbrana Novog Pazara ubrzo popustiti pred sve opasnijim atacima domaćina, usledio je pravi šok za Kragujevčane. Igrao se 8. minut kada je kapiten i najbolji strelac ekipe sa Jošanice Almir Aganspahić iskoristio idealan centaršut Nikole Vlajkovića sa desne strane i sa šest metara savladao golmana Radničkog 1923 Stojana Lekovića.

Srećom, “crveni” su se jako brzo pribrali nakon primljenog gola i već u 13. minutu došli su do izjednačenja. Tomić je izveo korner sa leve strane, Mirić bio najviši u skoku pred golom gostiju, čuvar mreže Novog Pazara Nikola Vujanac uspeo je da zaustavi udarac najboljeg strelca Radničkog 1923, ali je na njegovu nesreću do lopte došao štoper Kragujevčana Stefan Filipović, koji ne propušta priliku da poravna rezultat – 1:1.

Izjednačujući pogodak dao je ogroman vetar u leđa učenicima Vladimira Radenkovića i pružio im nadahnuće za potpuni rezultatski preokret, koji je došao u 23. minutu, kada je idealan centaršut Aleksandra Varjačića sa desne strane, iskusni Marko Mirić pretvorio u svoj šesti gol u sezoni za vođstvo Radničkog 1923 od 2:1.

Nakon početnog šoka, stvari su nakon Mirićevog pogotka konačno “legle” na svoje pravo mesto, pa su “crveni” mogli malo da “povuku ručnu” i da na miru nastave da pletu matnu mrežu oko gola svog rivala.

Raspoloženi Mirić je u 27. minutu po ko zna koji put izigrao svoje čuvare, a zatim uputio prejak centaršut za Burmaza i Trifunovića.

Zahtevali su Kragujevčani od sudije Mirkovića da pokaže na “belu tačku” u 33. minutu, reklamirajući da je neko od igrača Novog Pazara igrao rukom nakon udarca Marka Mirića, ali je nakon konsultacija sa VAR sobom arbitar iz Beograda odlučio da nema elemenata za najstrožu kaznu, tako da je nakon par minuta prekida utakmica nastavljena.

Do odlaska na odmor pokušao je Marko Mirić još jednom da iznenadi Vujanca, ovoga puta udarcem sa ivice šesnasterca, ali je čuvar mreže gostiju bio oprezan.

U želji da svoju ekipu dodatno približi golu domaćina, strateg Pazaraca Kenan Kolašinac odlučio je da se u drugom poluvremenu vrati na formaciju sa dva igrača u poslednjoj liniji i da uvođenjem Bojana Čečarića i ruskog internacionalca Tamirlana Džamalutdinova pojača ofanzivni potencijal svog tima.

I zaista, ova dva igrača unela su određenu živost u igru popularnih “plavih”, ali nedovoljno za neki konkretniji učinak pred golom Šumadinaca.

Prvi su u nastavku utakmice pripretili Kragujevčani. Kovačević je izveo prekid, a Filipović očešao loptu glavom, koja je na kraju završila van okvira gola.

Na drugoj strani, Čečarić je u 65. minutu pokušao da uhvati Lekovića “na spavanju”, međutim mladi čuvar mreže Radničkog 1923 nije se dao iznenaditi.

Veliki peh zadesio je kragujevački tim u 68. minutu, kada je ostao bez svog najboljeg igrača na današnjoj utakmici Marka Mirića, koji je bio primoran da napusti teren zbog povrede zadnje lože.

Jedna nesigurna reakcija golmana Vujanca nakon kornera u 73. minutu mogla je skupo da košta Pazarce, ali je Vladimir Bubanja uspešno otklonio opasnost pred golom svog tima.

Zastalo je za trenutak srce simpatizerima kragujevačkog superligaša u samom finišu utakmice, kada je Aganspahić iz maltene preslikane akcije koja je prethodila vodećem golu ekipe Novog Pazara propustio lepu priliku da svoj tim spase poraza sa gostovanja u srcu Šumadije.

Šumadinci su današnjom pobedom napredovali za još dva koraka na superligaškoj tabeli i trenutno su na sedmoj poziciji sa 14 osvojenih bodova.

Priliku da nastave ovaj ulazni trend rezultata izabranici Vladimira Radenkovića imaće već u nedelju na gostovanju ekipi Metalca u Gornjem Milanovcu.

RADNIČKI 1923 – NOVI PAZAR 2:1 (2:1)

Stadion: “Čika Dača”. Gledalaca: 600. Sudija: Momčilo Marković (Beograd). Pomoćnici: Goran Beljin (Bela Crkva), Atila Harmat (Subotica). Strelci: Filipović u 13. i Mirić u 23. minutu za Radnički 1923, a Aganspahić u 8. minutu za Novi Pazar.
Žuti karton: Pavišić (Novi Pazar).

RADNIČKI 1923: Leković, Varjačić, Lakićević, Filipović, Damjanac, M. Vidović, Kovačević (od 68. U. Vidović), Tomić (od 83. S. Jovanović), Trifunović (od 83. Ilić), Mirić (od 68. Đ. Jovanović), Burmaz (od 65. Dragutinović).

NOVI PAZAR: Vujanac, Kojičić (od 46. Čečarić), Bubanja, Pavišić, Vlajković, Zimonjić, Lončar, Maksimović (od 64. Nikčević), Dimić (od 81. Ratković), Mladenović (od 46. Džamulatdinov), Aganspahić.