Golman Lazić junak kraj Tise

Golman Tise Miloš Lazić prima čestitke saigrača za odlične odbrane - foto: V. Jankov

Potiski derbi nije dobio pobednika, a slađi deo kolača pripao je "davljeniku" iz Adorjana. Bili su Bečejci agilniji, stvorili su nekoliko izglednih prilika, pogotovo u prvom delu utakmice, ali na golu Tise bio je raspoloženi Miloš Lazić, koji je u nekoliko navrata zaista odlično intervenisao, a „kruna“ briljatnog dana bila je, svakako, odbrana penala, koji je u nadoknadi vremena šutirao njegov imenjak Savanović.Tako su Bečejci propustili priliku za drugi pobednički „poker“, što može da ih košta gubljenja liderske pozicije na tabeli, a Tisa je uknjižila četvrti „remi“, najviše u ligi, i to ih je prikovalo za „kotu 14“, koja je samo stepenik iznad crte za ispadanje.

Otvorili su momci sa Tise dobro utakmicu, atakovali ka golu Lazića, koji se nije dao savladati do odlaska na odmor. A bilo je prilika. Već na samom početku pravi „karambol“ ispred gola, u 13. minutu Tomčić je izbacio Mastila, koje je bio „očiu oči“ sa Lazićem, koji je izbio loptu van terena. U27. minutu je Savanović bio usolo prodoru i proigrao je Šormaza, čiji je šut izblokiran. Tomčić u 35. minutu šutira sa desetak metara, a Lazić vadi loptu iz donjeg levog ugla. A onda umalo kazna na drugoj strani terena, alije u 41. minutu Milovanov izvrsno regovao posle šuta glavom ka njegovom golu.

Bolje su Bečejci otvorili i nastavak utakmice, jer je u 48. minutu Savanović upotrebljivu loptu materijalizovao takošto je obišao istrčalog Lazića i na semaforu je bilo 1:0. Izgledalo je da su domaći igrači pronašli način kako da razbiju bedem ispred gola rivala, ali je desetak minuta kasnije pogrešio čuvar mreže domaćih Milovanov, a Feješ „poklon“ pretvorio u gol za izjednačenje. Nastavili su Bečejci sa atacima, ali su oni bili jalovi. I kad su se svi već pomirili sa podelom plena, ukazala se prilika domaćinu za sva tri boda. Dražić je u nadoknadi vremena šutirao, lopta je uzdrmala prečku, na odbijenu loptu krenuo e Tomčić, neko da je povukao s leđa i sudije je pokazao ne belu tačku, koja je, ispostavilo se, bila crna za prvog snajperistu lige Savanovića. Nije muse dalo da stigne do 13. gola u sezoni, jer je Lazić odbranio njegov šut i to je bio kraj utakmice.

OFK Bečej 1918 - Tisa 1:1 (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Rastko Petrović (Sremska Mitrovica) 6. Strelci: Savanović u 48. za OFK Bečej 1918, a Feješu 59. minutuza Tisu. Žuti kartoni: Vorgučin (OFK Bečej 1918), Jovetić, Matijašević, Zolnajić, Feješ (Tisa). Igrač utakmice: Miloš Lazić (Tisa).

OFK Bečej 1918: Milovanov 6, Milin 6,5 (0d 85. Krajinović -), Vorgučin 6,5, Jelenković 6,5, Brkić 6,5, Tutnjević 6,5 (0d 77. Tomić -),Mastilo 7, Stojanović 6 (Dražić 6,5), Šormaz 6 (od 62. Žeravica -), Savanović 6,5, Tomčić 6,5.

Tisa: Lazić 9, Milikić 6, Jovetić 6,5, Manojlović 6,5, Mesaroš 6, Šinković 6,5, Slavuljica 6,5, Feješ 6,5, Kilibarda 6, (od 46. Kudrić 6), Zolnajić 6,5, Matijašević 6.

OFK Bečej 1918 1 : 1 Tisa
Dinamo 1945 2 : 1 Radnički (Zr)
OFK Stari Grad 2 : 5 OFK Vršac
Borac (Š) 1 : 0 Feniks 1995
Jedinstvo (SP) 1 : 2 Tekstilac
Borac (S) 0 : 1 Radnički 1912