Bodovi otišli niz Kolubaru

Zvona za uzbunu zvone u najstarijem gradskom kvartu. Novi poraz Tešnjara i to treći u nizu. Ovoga puta Tešnjar je poražen na gostovanju u Lajkovcu od domaćeg Zadrugara. A malo je falilo da ne bude tako. Sekunde su delile Tešnjar od važnih bodova, ali fudbalska sreća ni ovoga puta nije prevagnula na stranu tešnjaraca. Znatno oslabljeni tešnjarci su izašli na megdan Zadrugaru. Domaćinu je prepuštena terenska inicijativa ali nisu znali da je iskoriste na pravi način. Uglavnom je lopta kružila oko šesnaesterca Tešnjara. Šta više iz prvog poluvremena ostaće zapamćene dve velike propuštene prilike ali na strani Tešnjara. Prvo je Aca Đurđević izašao sam ispred golmana Zadrugara ali neobjašnjivo loše šutirao. U finišu povratnik u ekipu Popadić sjajno izvodi slobodan udarac, a lopta pogađa prečku. U nastavku akcije i Aca Đurđević pogađa prečku. U nastavku tešnjarci padaju sa snagom te je Zadrugar sve opasniji i opasniji. Nekoliko dobrih udaraca na gol brani danas maestralni golman Borko Teodosić. A onda u finišu susreta uzbuđenja su se smenjivala jedna za drugim. Najpre sudija svira penal za domaće nakon starta Vukosavljevića. Šut domaćih brani Teodosić, na odbijenu loptu natrčava igrač Zadrugara ali je Teodosić opet čudesan. Nakon toga kontra Tešnjara i šut Đurđevića sa oko 20 metara. Lopta pogađa u prečku, golmana u leđa i odlazi u korner. Bila je to treća prečka za Tešnjar na utakmici. I onda kada se očekivao kraj i najpravičnija podela bodova probijena je odbrana Tešnjara po levoj strani, centaršut u srce šesnaesterca i lopta je u mreži. 1:0 za Zadrugar. Šok i neverica među igračima Tešnjara. Bodovi su ostali u Lajkovcu. Narednog vikenda gradski derbi na Petom puku. Igraju stari rivali Tešnjar i ZSK.

Tešnjar: Teodosić, Vukosavljević, Popadić (Radovanović), Petrović, Kremić, Janjić, Stašević, Đurić (Gračanin), Đurđević, Vujić, Marjanović.

Ribnikar 0 : 0 Vrujci
Mladost 2 : 1 Tešnjar
OFK Jabučje 2 : 4 Pepeljevac
Rubribreza 3 : 3 OFK Divci
Sovljak 4 : 2 Trlić
Tulari 3 : 2 Zadrugar
Banjani 2 : 1 ZSK