Pobeda Timoka na Kraljevici posle više od pola godine

Više od pola godine su ljubitelji fudbala u Zaječaru čekali da Timok na svom terenu ostvari pobedu i osvoji sva tri boda. Kako kaže izreka „ko čeka taj i dočeka“. U predposlednjem kolu regularnog dela prvenstva Prve lige Srbije danas je na Gradskom stadionu u Zaječaru pala Zvezdina filijala Grafičar. I ako će oba tima dalje takmičenje nastaviti u Play out-u svaki bod je bitan kako bi se što bolje pozicionirali na tabeli.

Od starta utakmice zaječarci su krenuli na sve ili ništa ali je takođe od starta utakmice krenula i kiša koja je iz minuta u minut sve jače padala. Nigerijac Kngsley Nnaji je već u 2. minutu mogao da iznenadi goste ali se nije najbolje snašao u šesnaestercu. U 18. minutu glavni sudija Aleksandar Lukić iz Valjeva je morao da prekine meč zbog „provale oblaka“ čemu je predhodila jaka kiša koja je od starta otežavala igru. Prekid je trajao 8. minuta pa su se igrači vratili na teren. Kada su svi mislili da će prvi deo meča biti završen bez golova Igor Pantić je odlično centrirao na drugu stativu gde se našao kapiten Timoka Ivan Božović i glavom poslao loptu iza golmana Strahinje Manojlovića za vođstvo od 1:0.

U drugom poluvremenu gosti su krenuli silovito kako bi što pre došli do izjednačenja. Borisav Burmaz je zapretio šutem sa ivice šesnaesterca ali pored stative gola golmana Nikole Petrovića. U 51. minutu uzvratili su domaći preko Andreja Đukića koji je proigrao Ivana Davidovića ali njegov šut golman Grafičara Manojlović sjajno brani. U 58. minutu ponovo zaječarci napadaju ali „dupli pas“ između Lazara Nikolića i nigerijca Kingslija nije najbolje prošao. Od 70. minuta gosti preuzimaju potpunu inicijativu na terenu dok domaći prete kontra napadima. Prvo je Ibanjez odlično uposlio rezervistu Alekseja Golijanina ali njegov udarac glavom golman brani. Pet minuta kasnije ponovo Borisav Burmaz šutira preko gola a u 80. minutu je i Ilija Babić pokušao da pogodi, ali lopta opet ide preko gola. U poslednjih 10 minuta igre gosti stežu obruč ali u dva tri navrata su Lazar Nikolić i Pavle Radunović iz kontri mogli da povećaju prednost zaječaraca.

TIMOK 1919 – RFK GRAFIČAR 1:0 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca 300. Sudija Aleksandar Lukić (Valjevo), pomoćnici Ilija Lovre (Novi Sad) i Aleksandar Vladić (Šid). Strelac Ivan Božović u 45. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Nikola Stajić (RFK Grafičar), Strahinja Petrović, Kngsley Nnaji (Timok 1919)

TIMOK 1919: N. Petrović, Simonović, Pantić (U. Nikolić), Đukić, (Đorđević), Tričković (L. Nikolić), Anđelović, Božović, Žerjal, Davidović, S. Petrović (Radosavljević) Kngsley Nnaji (Radunović)
RFK GRAFIČAR: Manojlović, Babić, Burmaz, N. Mituljikić, J. Mituljikić, N. Stajić (Matić), Knežević, Ilić (Lazić), Leković, M. Stajić (Golijanin), Luis Ibanez