Pogled na utakmice 5. kola GL Smederevo grupa "Šumadija"

Peto kolo gradske lige obeležio je derbi u Udovicama,kao i nimalo laka pobeda Badljevice protiv Ravnog Gaja,dok je 7. juli do pobede došao u 90. minutu. U subotu 13. oktobra Badljevica je slavila protiv Ravnog Gaja,u vrlo interesantnoj utakmici domaćin je došao do 3. boda,rezultatom 4:2.Nimalo laka pobeda domaćina kome je ovo bila poslednja šansa da uhvati priključak sa vodećima na tabeli.Utakmica se odvijala u fer i korektnom ponašanju igrača,bilo je dosta lepih poteza,što je zadovoljilo gledaoce.Badljevica je imala vodstvo tokom cele utakmice,što se na kraju pokazalo kao presudno.Gosti su u dva navrata uspeli da smanje rezultat ali ne i da prelome utakmicu,protiv veoma dobre ekipe iz Badljevice.Badljevici je ovo bio vetar u leđa u daljoj borbi za baraž. Narednog dana tačnije 14. oktobra,u Udovicama se odigrao derbi 5. kola,izmeđi domaće ekipe Podunavca i ekipe iz Drugovca.Nije mnogo pokazano kvalitetnog fudbala,ali to se i očekivalo od ovih ekipa.Ni jedna od ekipa nije htela da ritikuje i da krene u ofanzivu jer su i oni bili svesni težine ovog meča.Uglavnom se igralo na sredini terena.Domaćin je kao i u prošlom kolu imao minimalnu prednost koja se istopila već u drugom poluvremenu pa je rezultatom 1:1 završena utakmica.Ovaj bod će dobro doći Drugovcu,dok je Udovica vezala dva nerešena rezultata i vidno zakomplikovala sama sebi situaciju na tabeli. U trećoj preostaloj utakmici 7. juli je u nadoknati došao do pobede.Kao što smo i rekli u najavi petog kola,ekipa Lunjevca umalo nije iznenadila sve u grupi i uzela bodove Vodnju.Lunjevac je vodio tokom čitave utakmice da bi u poslednjih 5. minuta Vodanj preko Erčič Nenada Mačeta sa dva pogotka stigao do tri boda rezultatom 1:2.Zaista domaćin nije zaslužio da prođe bez bodova,ali i nije smogao snage da privede utakmicu kraju.Sreća nije zaobišla ekipu Vodnja ni u 5. kolu,i sada zasigurno možemo reći da im je još samo ona saveznik,jer oni nemaju čime da se pohvale u njihovoj prepoznatljivoj igri dugih lopti. Petrijevo je bilo slobodno ovo kolo,što im je dalo vremena da proprate utakmice svojih rivala ali i da se pripreme za naredno gostovanje u Suvodolu,gde će ih dočekati ekipa Badljevice.

Ravni Gaj 8 : 1 Petrijevac
Badljevica 2 : 2 Podunavac
Drugovac 0 : 2 7. Jul