Na Prvenstvu Srbije u džudou vrnjčani osvojili tri medalje

Učenici džudisti sa profesorom Ivanom Burmazom na Prvenstvu Srbije u Beogradu - foto: D.Ivanović

Na održanom Prvenstvu Srbije za učenike Osnovnih i srednjih škola u džudou, u Beogradu, nastupilo je i četvoro takmičara džudo kluba ’’Goč’’ iz Vrnjačke Banje koji su predstavljali svoje škole. Vodio ih je profesor vrnjačke Gimnazije Ivan Burmaz. Učenica OŠ ’’Bane Milenković’’ iz Novog Sela Teodora Đorđević je u kategoriji +63 kg četvrta grupa osvojila bronzanu medalju i diplomu.

Miloš Đurović je u kategoriji do 90 kg  peta grupa je isto tako osvojio treće mesto odnosno bronzanu medalju i diplomu, on je učenik Ugostiteljsko turističke škole Vrnjačka Banja. Srebrnu medalju i diplomu osvojila je Tijana Pljevaljčić u kategoriji do 57 kg u šestoj grupi, ona je učenica vrnjačke Gimnazije. Nenad Savković nije imao sreće u kategoriji do 81 kg nije osvojio medalju, učenik je vrnjačke Gimnazije. Na ovom Prvenstvu nastupilo je 503 učenika iz 282 škole, saznajemo od Zorana Stamenića predsednika Džudo kluba ’’Goč’’ u Vrnjačkoj Banji.