Bečejci se spotakli u kupu, a sad sve misli okrenute ka Šajkašu

Sa okršaja nedejnih rivala u Šajkašu minulog proleća u Bečeju - foto: V. Jankov

Nisu izbubili u sredu na gostovaju u Bajši, ali su već na prvoj stepenici novog ciklusa kup takmičenja ispali. To je epilog učešća Bečejaca u našem najmasovnijem takmičenju. U regularnom toku utakmica je, zahvaljujući neopreznosti mladića sa Tise u samom finišu, završena rezultatom 4:4. Do 88. minuta imali su Bečejci vođstvo od 4:2, a onda... Bolji izvođač penala bio je domaćin i obezbedio je prolaz u četvrtfinale kupa FSS na teritoriji PFS Subotica.

- Iskreno, kup nam nije bio prioritet i dali smo priliku nekim igračima koji su do sada imali nešto manju minutažu, ali nam nije bila namera da ispadnemo. Šansu je, svakako, iskoristio mladi Stefan Janković, koji je prvi put bio starter u seniorskoj konkurenciji i postigao je dva gola, ali je na kraju bio tragičar, jer je u 90. minutu lopta njega pogodila u ruku i domaćin je sa bele tačke izborio izvođenje panale, te kasnije nije iskoristio penal. Ali, igrao je dobro i svakako skrenuo pažnju na sebe. Međutim, bilo je i mladića koji su još jedanput pokazali da na njih ne možemo ozbiljno da računamo, vraća film unazad dva dana trener Bečejaca Lazar Dabižljević.

Dres OFK Bečej 1918 u Bajši nosili su: Drinčić, Hasičić, Ćuk (Zeljković), Tatić (Varga), Džarić, Tutnjević (Dabižljević), Tomić, Živanović, Janković, Derviši, Tedić (Kudrić). Golove za Bečejce postigli su Janković u 17. i 80, Tedić u 54. i Tomić u 57. minutu, a u seriji penala precizni su bili Tomić i Živanović, a neprecizni Janković i Zeljković.

Gostovanje u Bajši je vać arhivirano. Sve misli Bečejaca su usmerene ka nedeljnjoj utakmici u Šajkašu, gde ih očekuje sudar sa Borcem, koji ima isti broj bodova 18 kao i oni.

- Vrlo bitna utakmica za nas. Voleli bismo da povežemo utakmice bez poraza, jer smo pobedili Kuljane, igrali nerešeno u Bajši i sada nam je cilj da pružimo što bolju igru, da se nadigravamo sakvalitetnim domaćinom, da potvrdimo našu efikasnost i da ne izgubimo. Svi igrači su na raspolaganju i verujem da će stići dobre vesti iz Šajkaša, optimista je Lazar Dabižljević.

Biće to i odmeravanje snaga dvojice najefikasnijih igrača dosadašnjeg dela karavana vojvođanskih srpskoligaša. Nenad Kudrić je vodeći „snajperista“ sa 11 postignutih golova, a prvi pratioc na prestižnoj listi strelaca je Strahinja Krstevski sa osam golova. Naravno, njihova efikasnost umnogome zavisi od raspoloženja saigrača. Znači, u tom odmeravanju snaga nisu samo njih dvojica u igri, nego svi koji se nađu na terenu.

Podunavac 0 : 2 Naftagas
Dinamo 1945 1 : 2 Tekstilac
Jedinstvo 1 : 1 1. Maj Ruma
Omladinac 5 : 0 Radnički (Zr)
Stanišić 4 : 2 Bečej 1918
Tisa 4 : 1 Hajduk 1912
Kabel 1 : 2 Borac (Š)