Probušeni "Gumari"

U derbiju prvenstva, Ćićevčani su deklasirali ''Gumare'' iz Kruševca. Ishod se nazirao već u 2. minutu, kada je Darko Maksimović iz gužve poslao loptu u mrežu, danas slabog Jovanovića. Golubović je povisio na 2: 0, posle ubačene lopte iz prekida od strane kapitena Petrovića, i loše intervencije gostujuće odbrane. Maksimović je glavom postigao sjajan gol u 43. minutu, ponovo je dobro centrirao Petrović, a golman Jovanović još jednom proplivao kroz vazduh.

U nastavku je tempo pao, Sloga je postigla još 2 gola, a mogla je još nekoliko, posle brzih i tačnih akcija. Prvo je Savić plasirao loptu pored golmana gostiju, a onda je Šljivić, srušen u kaznenom prostoru, pa je Maksimović golom sa bele tačke postigao het trik. Gosti su počasni pogodak postigli u finišu, pošto je Milanović ukrao loptu neodlučnom Radosavljeviću, i poslao je pod prečku Ratajčevog gola. Kakvu su igru prikazali igrači Trajal stekao se utisak da bi i od nižerazrednog kluba bili pobeđeni. Anemičnost ih je pratila tokom cele utakmice i nisu prikazivali želju za pobedom. To su domaći igrači u potpunosti iskoristili i sebi ostavili nadu za plasman u Pomoravsko -Timočku zonu. Iako zaostaju za Trajalom koji ima dva boda više ali i utakmicu više (slobodan u poslednjem kolu), Sloga sa svim pobedama ulazi u veći rang. To će biti malo teže ostvariti jer ih očekuju teška gostovanja kod ekipa koje se grčevito bore za opstanak (prvo u subotu 04. 05. u Poljni) kao i kod komšija u Stalaću u poslednjem kolu. Viši rang, tako blizu, a tako daleko!!

SLOGA(Ć) - TRAJAL 5:1 (3:0)

Ćićevac. Gledalaca: 600. Sudija. Goran Jevtić(kruševac)
Strelci: Maksimović 2. , 43. i 80. iz penala, Golubović 26. i Savić 65. (Sloga)