Omladinska liga grupa "Morava": Mladost(L) - Šumadija 1903 1:0

Meč omladinaca Mladosti i Šumadije 1903, protekao je u znaku velike borbenosti obeju ekipa. Pobedu su želeli i jedni i drugi a nema sumnje da je ona više značila Kragujevčanima koji, uz Metalac(GM) i Novi Pazar, vode borbu za viši rang. Međutim, bodovi su ostali u Lučanima. Domaćin je slavio minimalnim rezultatom i goste prilično udaljio od postizanja ovosezonskog cilja.

Izuzetno tvrd teren i sparno vreme značajno su uticali na kvalitet igre ali se nema šta zameriti današnjim akterima na htenju i zalaganju. Prvi deo meča, nije doneo šanse iz kategorije stopostotnih ali jeste pokušaje sa distance. Beležimo udarce Stankovića u 34. odnosno Uroševića u 44. i 45. minutu ali je mreža Kragujevčana ostala netaknuta. Između pomenutih pokušaja domaćih, pripretili su i gosti preko Stojanova u 36. minutu, no i njegov šut završava iznad gola. Drugo poluvreme, ista meta-isto odstojanje, bez previše reskiranja. Oba tima su pokušavala da dođu do gola udarcima van kaznenog prostora. Udarac Božića, sa skoro 30 metara, zaustavio je vratar Šumadije 1903, Veličković. Igrao se 65. minut. Osam minuta kasnije, zbio se trenutak odluke. Nakon kornera domaćih, gosti izbacuju loptu i ona dolazi do Tomovića, na dvadesetak metara od gola. Nije napadač Lučanaca mnogo oklevao, uputio je udarac i lopta je odsela u gornjem levom uglu za 1-0 i veliku radost igrača u plavoj opremi!Sjajan gol!Izvio se Veličković koliko je dug ali nije uspeo da dohvati loptu i spreči pogodak.

Nakon gola, fudbaleri Šumadije 1903 sve karte stavljaju na ofanzivu. Takva igra donela im je dve dobre situacije pred golom Mladosti. U oba slučaja glavni akter je bio Stojanov. U 83. minutu je šutirao u golmana domaćih a u trećem minutu nadoknade, sa peterca, poslao loptu tik pored desne stative. Ubrzo nakon toga, glavni arbitar je označio kraj utakmice u kojoj su Lučanci došli do 12. prvenstvene pobede a Kragujevčani do 5. ligaškog poraza.