Nezaustavljiv je postavio novu vest
Preokreti,preokreti!!

Dramatično kolo u OFL Ub,grupa "Istok"!Delovalo je na poluvremenu utakmica u Vrhovinama i Šarbanama da će gosti ostati kratkih rukava,i da će kući otići pokunjene glave,ali su i Dokmir i Čučuge pronašli snage za preokret u maniru najuzbudljivijih sportskih dogadjaja!Utakmice igrane u istom terminu,od 11 časova,po izuzetno hladnom i kišovitom vremenu,malobrojnim gledaocima svakako nisu umanjile pravi sportski doživljaj kakav može doneti rezultatski preokret.U Vrhovinama,s pravom favorizovana ekipa Dokmira,nije iskoristila pregršt gol šansi i bolju igru u većem delu prvog poluvremena,što je domaćin kaznio sa nevešto postignutim golom za vodjstvo 1:0,i tako rešio prvih 45 minuta u svoju korist.Gosti su u pauzi konsolidovali redove i promenom taktike izvršili snažan presing koji je ubrzo urodio izjednačenjem i vodjstvom,a domaćin je uspeo samo u 2 navrata da ozbiljnije ugrozi gol gostiju koji su svoj silovit preokret krunisali sa 3 pogotka i otišli kući sa 3 zaslužena boda.Još dramatičnije je bilo u Šarbanama,na susretu dve prvoplasirane ekipe.Bukvalno u prvom minutu ,domaćin je brzom akcijom poveo i iskorištavajući šok gostiju uspeo da do kraja poluvremena postigne još jedan gol za vodjstvo od 2:0.Predah na poluvremenu je,ipak kvalitetnijoj ekipi gostiju,omogućio da se sabere i u silovitom nadiranju do 80_minuta,sjajnom igrom, dodje do izjednačenja.Nekoliko minuta pred kraj dosudjen je,opravdano,jedanaesterac za tim Čučuga ,koji je realizovao kapiten Stanojević i omogućio izuzetno bitnu pobedu nad direktnim rivalom!Senku na odličan meč bacio je potez strelca pobedonosnog gola za Čučuge,Stanojevića,koji je,nakon realizovanog jedanaesterca ,skidajući dres počupao i bacio korner zastavicu,nakon čega mu je glavni sudija,opravdano,pokazao crveni karton.                                                                                                                                                                  U Pambukovici nezanimljivo prvo poluvreme i odličan otpor gostiju,koji su više puta ozbiljno zapretili golu domaćina,ali kao što to obično i biva ,stigla je kazna za neiskorišćene prilike,i u 70 minutu domaćin je ,nakon nesmotrenog igranja rukom gostujućeg igrača u šesnaestercu,postigao vodeći gol iz jedanaesterca,a potom rutinski sa još jednim golom priveo meč kraju.Sitaucija na tabeli je i dalje promenljivog karaktera i omogućuje pregršt kombinacija do kraja prvenstva,što će svakako doneti napet i uzbudljiv fudbal u ovoj,istočnoj ,grupi OFL Ub.Do sledećeg javljanja,srdačan sportski pozdrav...