29.08.2013 S.Blagojević

Prva rasinska okružna liga: Jovan Kursula - Bošnjane 1:0

Ne samo lokalni već pravi derbi viđen je u okviru trećeg kola Prve Rasinske lige u Varvarinu. Prikazan fudbal ali pre svega borbenost dveju ekipa bio je na zavidnom nivou. Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri ali ipak šansu poluvremena propustio je igrač gostiju Lazar Savić koji je ciljao prazan gol Varvarinaca ali je mladi Nikola Boškovac stigao da sa same gol linije izbaci loptu. Drugo poluvreme počelo je atacima domaćih i već u 46. minutu Lazarević izlazi sam ispred golmana gostiju Markovića ali ovaj brani. Ofanziva domaćih se nastavlja u 68. minutu Mladen Stoiljković odlično prolazi po levoj strani šutira Marković brani a odbijenu loptu Milojević šalje ka praznoj mreži ali ona pogađa prečku odbija se o zemlju i izlazi u polje, A onda erupcija oduševljenja vremešni i težak preko 110 kilograma, ali veliki majstor fudbala Saša Milosavljević kreče u solo akciju na 22-23 metara topovski šutira i neodbranjivo pogađa donji desni ugao odličnog Markovića za vođstvo od 1:0 Do kraja gosti pokušavaju do izjednačenja posebno opasni Lazar Savić ali bez uspeha , Na kraju treba istaći i odlično suđenje Marka Veljkovića sudije sa više liste ali se nadamo uskoro i sa superligaške.

Strelci 1:0 Saša Milosavljević u 72. minutu. Stadion Temnića u Varvarinu, gledalaca 500. Sudija Marko Veljković (Kruševac) 7, 5. Opomenuti igrači: Nikola Savić (J. Kursula), Miletić, Milenović i Jovan Simonović (Bošnjane). IGRAČ UTAKMICE: DUŠAN ĆOSIĆ (Jovan Kursula).

JOVAN KURSULA; Nešić 7, Nikola Savić 7, 5, Zafirovski 7, Milanović 7, Ćosić 8, Lazarević 7(Avramović-), Antić 7, Stoiljković 7, Milosavljević 7(Krstić 7), Milojević 7 (Rajković-).
BOŠNJANE: Marković 7, 5, Milenović 7, Savovič 7, Kizić 7, Matejić 7, 5, Pavlović 7(Dalibor Radojević-), Vidojević 6, 5, Miletić 7, Stefan Radojević 7, Simonović 7, Lazar Savić 7, 5.

Foto galerija: Rade Bradić

slika 1. Radost domaćih posle postignutog gola

slika 2. Prepune tribine stadiona Temnića

slika 3. Ekipa Jovana Kursule neposredno pred utakmicu

slika 4. Predsednik gostiju Goran Davidović aplauzom pozdravlja učesnike derbija

Jedinstvo 1936 2 : 1 Naupare
Vinogradar 2 : 1 Pepeljevac
Temnić 1924 1 : 0 Bošnjane
Trudbenik 1 : 4 Mačkovac
Mladost 0 : 0 Jastrebac
Čitluk 1 : 0 Sloga Dašnica
Poljoprivrednik 1 : 0 Gradina
Jasika 0 : 2 Sloga Ćićevac