MFL Sombor:Rezervista sa klupe doneo prvu pobedu Graničaru u Riđici,a meč u Ruskom Krsturu nije ni igran

Nedeljnim mečevima osmog kola prvenstva Međuopštinske lige ušlo se u drugu polovinu jesenjeg dela, a od sedam odigranih utakmica i jednom neodigranom, tri su susreta u svoju korist rešili domaćini ,a četiri, ekipe gostiju. Meč u Ruskom Krsturu između domaćeg Rusina i njihovih gostiju iz Sonte nije ni igran , jer je delegat u rutinskoj kontroli takmičarskih knjižica pre početka utakmice primetio da nekolicina fudbalera iz Sonte nije imalo overeno lekarske preglede igrača.U ovome kolu , vodeći timovi na tabeli su pobeđivali svoje protivnike, a oni sa začelja su poraženi. Lider prvenstva ,Lipar je sa 1:4 dobio ekipu Alekse Šantića na njihovom terenu u sportskom centru u Aleksi šantiću. Gost je vodio sa 0:1 , a igrač domaćina, Marko Tomić je izjednačio na 1:1 i to je bio rezultat prvog poluvremena,a u nastavku su gosti sa tri gola slomili otpor ekipe trenera Bate Ivaniševića . Istim rezultatom (1:4), fudbaleri Dunava su u subotu savladali Radničkog u Ratkovu i nastavljaju trku bez poraza.I fudbaleri Mladosti iz Kruščića nastavljaju sa pobedama u gostima. Ovoga puta su doneli bodove iz Sombora, pošto su savladali OFK Metalac sa 0:2 na igralištu kraj pruge. Iskusni Kišjuhas je sa dva gola u drugom delu (58 i 90 minut) savladao Curnovića, a domaćin je utakmicu odigrao sa igračem manje od 30 minuta, jer je iz igre isključen Bačić. Kolućani su došli do tri nova boda iz susreta sa imenjakom iz Ribareva,a kupusinski Partizan je slomio otpor šikarčana, golovima Delije u 29 i Dujmovića u 68. U ovome kolu , prvu pobedu, pred svojim navijačima ove jeseni ,ostvarili su igrači riđičkog Graničara koji su u finišu utakmice , golom igrača sa klupe, Srđana Olujića u 89 minutu, došli do tri značajna boda. Najviše golova po kišnom vremenu, palo je u laliću , gde je Panonija sa 5:2 savladala poslednju ekipu sa tabele, Rastinu 1918.Na tabeli ništa novo, Lipar je prvi sa 24, Dunav je drugi sa 20, a slede Jedinstvo 1947 sa 19, Mladost sa 18 i Rusin sa 17 bodova. Na začelju pet ekipa( Rastina ,Jedinstvo-R , Dinamo, OFK Šikara i Terkveš) zajedno imaju četiri boda manje od vodećeg Lipara . U narednoj rundi(IX kolo),sledeće nedelje igraju Jedinstvo (K) i Rusin,Dinamo i Graničar, OFK Šikara dočekuje ekipu Jedinstva iz Ribareva,a Dunav Partizana iz Kupusine. Ratkovčani putuju u Lipar , a Aleksa Šantić u Kruščić. Rastinci će ugostiti OFK Metalac,a svilojevčani Panoniju.

Na snimcima: Kapiteni sa sudijom na utakmici Graničar-Mladost iz Vi kola, ekipe Graničara i Jedinstva (K) i detalj sa utakmice OFK Metalac -Jedinstvo1947

Rusin 3 : 3 Lipar
Dunav 2 : 1 Mladost
OFK Šikara 6 : 0 Rastina 1918
Jedinstvo 1947 1 : 3 Terekveš
Jedinstvo 1 : 3 Dinamo
Partizan 1 : 1 Graničar
Radnički 1918 6 : 0 Panonija
Aleksa Šantić 0 : 3 OFK Metalac