Fontana gazi redom

U derbiju XV kola Druge futsal lige Zapad Fontana je savladala sa 7:3 Partenon iz Smederevske Palanke. Čačani su ovom pobedom potvrdili maksimalan učinak u drugom delu prvenstva. Domaći su poveli u prvom minutu golom kapitena Milorada Jovanovića. Gosti posle šest minuta igre golovima Brkića i Petrovića prave potpuni preokret. Nije se dugo čekalo na novi preokret. Spasojević prvo u 8. minutu, a zatim prelepim golom u 13. minutu vraća Fontani prednost. U nastavku Čačani prvo preko Sejdića dupliraju prednost, a minut kasnije Dramićanin peti put matira Živanovića. Već u narednom napadu gosti smanjuju na 5:3. Veljko Spasojević vara Ćirića i šalje loptu pored nemoćnog Teofilovića. Pokušali su gosti sa petim igračem u polju da stignu do preokreta, ali kapiten Jovanović u 31. minutu vraća tri gola prednosti svom timu. Tačku na meč stavlja svojim trećim golom na meču Ilija Spasojević.

20140308_221851-1

- Znali smo da će utakmica biti teška. Ovom pobedom izbacili smo Partenon iz borbe za Prvu ligu i ostaje nam da dobru formu potvrdimo u naredne tri utakmice, jer Čačak zaslužuje da ima klub u eliti. Moram da pohvalim novajliju Ćirića, ali ne bih da zaboravim ni ostale momke koji su večeras kada je bilo najteže ostavili srce na terenu, rekao je Ilija Spasojević.

Tri kola pre kraja u trci za Prvu ligu Srbije ostali su Mašinac i Fontana. Čačani imaju bod manje u odnosu na Mašinac. U narednom kolu Fontana gostuje Koloradu u Gornjem Milanovcu, dok Mašinac igra gradski derbi sa Ekonomcem.