Kaznena ekspedicija iz Negotina

U okviru 16. kola Druge lige ''Istok'', odbojkaši i odbojkašice iz Negotina su gostovali u Vranju. Protivnici su bili Mladost i Vranje. Pred oko 30-ak ljudi u hali u Vranju, odigrana je veoma dobra i dinamična utakmica. Počelo je sigurnom realizacijom sa obe strane, bez previše rizika, išlo se na najsigurnije opcije u napadu. Timovi su se smenjivali u minimalnom vođstvu, sve do pred kraj seta, kada je domaći tim napravio mini seriju i završio prvi set u svoju korist, 25:21. Drugi set, ista priča. Sve vreme egal utakmica, smenjivanje u vođstvu, ali onda suprotan ishod. Gost je pojačao ritam i trijumfalno završio drugi set. U trećem setu je ponovo viđena izjednačena igra, s tim da je gost, ipak, preuzeo konce igre i diktirao tempo u većem delu seta, koji je takođe rešio u svoju korist, ovog puta bez većih problema. Četvrti set je bio čisto otaljavanje posla, gosti su se potpuno razigrali i mogli su da odigraju i nekoliko akcija za malobrojnu publiku, što su i učinili. Kraj 1:3! Ono što su doživeli prethodnog vikenda protiv Jagodine, gosti su sada sami uradili, preokrenuli su rezultat i vratili se na pobednički kolosek.

Trijumfalno veče za Negotin su upotpunile i devojke koje su, kao i njihove kolege iz muške ekipe, pobedile ekipu iz Vranja istim rezultatom! U sledećem kolu, ekipa Hajduk Veljka dočekuje Radan iz Lebana.

Desetka 3 : 0 Radan
Mladost 1 : 3 Hajduk Veljko
Jagodina 0 : 3 Niš
Milenijum 2 : 3 Topličanin
Borac 3 : 0 Pirot