Prijateljska utakmica: Inđija – Dunav (SB) 5:1

Uspela generalna proba inđijskog prvoligaša. Protiv komšija iz Starih Banovaca odigrali su izabranici trenera Miloša Veselinovića borbeno i organizovano. Brzim kombinacijama ugrožavali su gol srpskoligaša i na kraju, što posebno raduje simpatizere, iskazali primerenu efikasnost. Gosti su prvi ozbiljnije pripretili. Marko Janjuz, dojučerašnja nada Inđije, šutirao je iskosa sa leve strane a Lazar Jovišić loptu izbacio u korner. Inđijci su došli do vodećeg gola u 16. minutu. Neko od odbrambenih igrača Dunava igrao je rukom u svom kaznenom prostoru a sudija Maksimović pokazao je na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Rnić. Na 2:0 povisio je Pavković. Pre toga idealno ga je uposlio Krivokuća a iskusnom napadaču nije bilo teško da iz neposredne blizine savlada Trfunovića. Milašinović je u 38. minutu nakon izvedenog kornera šutirao glavom a lopta je pogodila prečku i od zemlje se odbila u polje. Ostala je dilema da li je na svom putu prešla gol crtu. Uglavnom pogodak nije priznat. Krivokuća je u 44. minutu oštro šutirao a Trifunović uispeo da odbrani udarac.

Drugo poluvreme proteklo je u snažnim napadima domaćina. Jovanović je u 52. minutu, na centar šut Radivojevića sa leve strane, loptu zahvatio volej udarcem a ona je prohujala iznad prečke. U 60. minutu isti akteri izveli su sličnu akciju. Ovoga puta sa uspešnom realizacijom. Centar šut Radivojevića i šut Jovanovića krunisani su trećim pogotkom za domaćina. Mladi Krivokuća našao se u 65. minutu na pravom mestu i centar šut sa desne strane udarcem glavom pretvorio u pogodak. Miloš Radivojević bio je raspoložen i u 67. minutu. Prošao je kao vihor levom stranom terena, uputio upotrebljiv centar šut a Veljko Vuković trzajem glavom postigao pogodak. Strelac počasnog pogotka za Starobanovčane bio je Lukić u 90. minutu. Trener Inđije nije želeo mnogo da hvali igru svojih pulena. “Igrali smo angažovano, čvrsto, borbeno. Postignuto je dosta pogodaka mada je rezultat čini mi se previsok u odosu na ono što je prikazano. Gosti nisu toliko slabi koliko bi se na osnovu rezultata moglo zaključiti. Generalna proba poslužila je da još jednom sagledamo mogućnosti ekipe ali i pojedinaca pred skorašnji start prvenstvene trke. Kompletirali smo ekipu onako kako smo to i planirali. Mali hendikep predstavlja činjinica da je nekoliocina igrača pristigla u poslednjem trenutku a da nisu prošli kompletan pripremni ciklus. Zbog svega ima još prostora za dogradnju i otklanjanje uočenih nedostataka. Moraćemo ovo da radimo tokom takmičarskog ciklusa. Neće biti lako ali nadamo se da ćemo uspeti da otklonimo uočene nedostatke“ izneo je svoje utiske Miloš Veselinović.

Inđija, gledalaca 300. Sudija: Đorđe Maksimović (Inđija). Strelci: Rnić u 16 (jedanaesterac), Pavković u 26, Jovanović u 60, Krivokuća u 65, Vuković u 67.min.za Inđiju.Lukić u 90.minutu za Dunav.

INĐIJA: Jovišić, Smiljanić, Radivojević, Simnović, Milašinović, Čordašić, Krivokuća, Jovanović, Rnić, Pavković, Suraka. Igrali su još: Dimitrić, Bosančić, Pantić, Rajak, Arbri, Stanković, Vuković, Kiković, Jović,Kostić.

DUNAV: Trifunović, Jaguzović, S.Žeželj, Košutić, Javorac, Žakula, Mićić, Janjuz, Ašćerić, Višnjić, Šaranović. Igrali su još: Brdar, G.Žeželj, Vasiljević, Subotić, Simić, Lukić, Molerović.

Dinamo 2 : 0 Radnički (NP)
PIK Prigrevica 0 : 0 Bačka 1901
Vršac 3 : 1 Radnički (Š)
Tekstilac 2 : 4 Cement
Senta 1 : 0 Banat
Radnički (S) 1 : 1 Sloga