Saopštenje za javnost FK Rusin iz Ruskog Krstura

Nakon analize susreta odigranog 16.11.2014. godine u Bačkom Monoštoru između FK Dunav i FK Rusin u okviru 15. kola PFL Sombor koji je završen rezultatom 2:2, a na osnovu svega viđenog i sramnih odluka sudijske trojke na čelu sa Miščević Miroslavom i prvim pomoćnim sudijom Štulić Srđanom Upravni odbor FK Rusin iz Ruskog Krstura je prinuđen da se oglasi sledećim saopštenjem:

Posle 4 sezone takmičenja u nižem rangu, u Međuopštinskoj ligi Sombor-Apatin-Kula-Odžaci FK Rusin je izborio plasman u viši rang takmičenja u PFL Sombor. Uprava na čelu sa predsednikom Nikolom Hrinom je ozbiljno pristupila novom izazovu i sastavljena je respektabilna ekipa i za novi rang takmičenja, a sve u nadi i veri u regularnost takmičenja i u jednak tretman svih ekipa. Međutim, nepravdu smo osetili već na startu prvenstva u 5. kolu kada je u Ruskom Krturu gostovala ekipa FK Sloga iz Čonoplje. Neposredno pre meča promenjene su delegirane sudije. U tom momentu smo posumnjali u regularnost i časne namere. Na samom meču pri rezultatu 0:1 za goste, a posle očigledno jasne situacije kada je lopta pala na gol liniju i ni u kom slučaju nije prešla istu, pomoćni sudija Manić Nemanja, koji je zaklonjen masom igrača i nije u liniji sa golom signalizira glavnom arbitru Pančić Dušanu da je lopta prošla gol liniju Rusina i glavni arbitar priznaje pogodak. To izaziva revolt igrača i uprave, 2 igrača FK Rusin bivaju isključena, te utakmica biva prekinuta. Posledice ove sramote i desetkovanost ekipe odražavaju se i na kasnije rezultate. Da nepravda bude veća u nailazećim kolima arbitri lagano dosuđuju kaznene udarce za protivničke ekipe dok potpuno identične kontakte u kaznenom prostoru ne kvalifikuju kao kaznene udarce za FK Rusin.

Ekipa koju predvodi trener Zlatko Sajanković se uspela izdići iznad svega te u poslednjih 6 kola postići dobre rezultate i popraviti svoj plasman na prvenstvenoj tabeli. Međutim utakmica poslednjeg 15. kola budi opravdanu bojaznost da nekome smeta FK Rusin i njegove dobre partije. Na pomenutom meču, pri rezultatu 1:1, u 41. minutu, glavni sudija Miščević Miroslav na signalizaciju pomoćnog sudije Štulić Srđana neopravdano isključuje iz igre igrača br. 9 Bukejlovića zbog navodnog psovanja. Delegat Čakan Dejan koji je na samo par metara od sporne situacije ne registruje to što i navodi u zapisniku. Takođe i igrači domaće ekipe koji su se nalazili neposredno pored igračam br. 9 Bukejloviće nisu čuli da je isti psovao i vređao pomoćnog sudiju Štulića.  Odluka dovodi do nezadovoljstva igrača, a glavni sudija isključuje još jednog igrača FK Rusin zbog prigovora. Treba navesti da je pomoćni sudija Štulić Srđan upitan u poluvremenu zašto nam to radiš odgovorio "pa eto bilo mi dosadno". Na istom meču glavni sudija u 87. minutu isključuje još jednog igrača FK Rusin zbog prigovora a posle neopravdano prekinute akcije i izgledne prilike za gol što takođe potkrepljuju navodi delegata Čakana.

Smatramo da bi o svemu navedenom čelnici i disciplinski organi PFL Sombor trebali da povedu računa, da navedene propuste sudija najstrože sankcionišu i da nalože arbitrima da u nastavku prvenstva obrate pažnju na svoje deljenje pravde, kako se iste i slične sramne i žalosne scene više ne bi ponavljale. U protivnom FK Rusin iz Ruskog Krsura osnovan 1923. godine, sa tradicijom dužom od 90 godina biće prinuđen da preduzme drastičnije mere i zaštitu potraži pred nadležnim državnim organima.