Kamiondžije jesenji prvaci Zone Drina

Pobedom Kamiondžija nad gostima iz Valjeva u poslednjem kolu trijumfalno je završen jesenji deo fudbalskog prvenstva u Zoni Drina. Sunčano vreme, dobra igra i pobeda za overu titule u potpunosti je zadovoljila rekordan broj gledalaca koji su došli da pozdrave jesenjeg šampiona, FK FAP – FK Radnički 3-0 (1-0).

Pribojski fudbaleri su od samog starta krenuli ofanzivno, dok se iskusna ekipa gostiju dobro branila i svoju šansu čekala iz kontranapada. Prvu veliku priliku za Fap propustio je Prijović, kada je njegov udarac glavom za malo bio neprecizan. Nedugo zatim Kamiondžije dolaze u vođstvo. Igrao se 18. minuta kada se Goločevac sjajno oslobodio čuvara na desnoj strani i pronašao Oparnicu u srcu šesnasterca. Njegov udarac glavom golman gostiju je krajnjim naporom odbranio, a na odbijenu loptu je natrčao Boriša Šalipur i postigao vodeći pogodak. Bez obzira na vođstvo, fudbaleri FAP-a su nastavili sa napadima, a u 30 minutu im je poništen regularan pogodak kada se posle šuta Nikačevića lopta od prečke pola metra našla u golu Valjevaca, što loše postavljeni pomoćni sudija nije primetio pa je ostalo 1-0. Ovim rezultatom se otišlo na odmor iako su do pauze gosti imali dve dobre prilike (sjajno je reagovao golman Pijevac), a najbolju šansu je propustio Nikačević na isteku prvih 45 minuta kada je u situaciji jedan na jedan bolji bio golaman Radničkog.

U drugom poluvremenu bolja igra pribojskih fudbalera rezultirala je novim pogotkom u 10 minutu nastavka. Ponovo je brzonogi Nikačević prošao po desnoj strani , spojio sa golom Oparnicu kome nije bilo teško da povisi vođstvo domaćina. Dobru igru najbolji pojedinac na meču Nikačević je krunisao pogotkom u 80. minutu na asistenciju Goločevca za konačnih 3-0 i overenu titulu jesenjeg prvaka.

Kamiondžije su najefikasnija ekipa u ligi sa 24 pogotka, a ujedno su i ekipa sa najboljom odbranom sa samo 7 primljenih golova. Golman Filip Pijevac je imao niz od 790 minuta bez primljenog gola, a ekipa je dva i po meseca (30.08. – 16.11.) bila bez poraza. Po svemu prikazanom FK FAP je sa 31 osvojenim bodom zasluženo poneo titulu jesenjeg prvaka Zone Drina. Nastavak takmičenja planiran je za februar kada u prvom kolu prolećnjeg dela prvenstva u komšijskom derbiju u Priboj dolazi ekipa Zlatara.