Stepić odveo šampiona u finale

Fudbaleri Ekonomca uspešno nastavljaju takmičenje na dva fornta. Obezbedili su plasman u završnicu domaćeg šampionata, u kojoj im se smeši sedma titula, a pobedom u polufinalu Kupa u Nišu i odbranu ovog trofeja. Podmlađena ekipa kragujevačkih „studenata“ plasirala se u finale i, sa Bečejom 7. maja u Ubu, boriće se treći put uzastopno za pehar Fudbalskog saveza Srbije.

Aleksandar Stepić, strelac odlučujućeg pogotka (Foto: M. Jovičić)

U do kraja neizvesnoj utakmici, u niškoj hali „Čair“, mnogo teže nego što je očekivao, višestruki šampiion je do pobede došao u pretposlednjem minutu, pogotkom Stepića. Ekipa trenera Vladana Cvetanovića opterećena značajem utakmice i imperativom pobede nije mogla da odigra opuštenije i efikasnije kao u domaćem šampionatu, u kojem im je realizacija mnogo bolja. Ipak, eliminisala je protivnika, sa kojim je prošle godine u dvorani „Jezero“ igrala u finalu i pobedila sa 4:2.

Ekonomac je došao u vođstvo u devetom minutu pogotkom jednog od najboljih igrača na utakmici, iskusnog internacionalca Nenea, koji je na prethodnoj utakmici u Novoj Pazovi, u borbi za bodove, postigao dva gola. Bio je to odličan udarac sa distance, koji domaći golman Pavlović niije mogao da zaustavi.

Četiri minuta kasnije, Kopernikus je iskoristio jedan od retkih napada domaćeg tima i preko Miloša Đorđevića uspeo da izjednači na 1:1. Ekonmac je brzo došao i do drugog vođstva. Matijević je u 16. minutu obezbedio svojoj ekipi da na odmor ode sa golom prednosti. Međutim, polufinalista iz Niša nije se predavao i na početku drugog poluvremena stigao je do drugog izjednačenja. Dušan Stanković je iskoristio grešku gostiju iz Kragujevca u predaji lopte, izašao pred golmana Momčilovića i poravnao rezultat na 2:2, a ishod utakmice doveo u potpunu neizvesnost.

Gol odluke postigao je Stepić u 39. minutu i tako eliminisao svoj bivši klub iz kojeg je prošle godine došao u Kragujevac, a Ekonomcu obezbedio da se treći put uzstopno bori u finalu za nacionalni pehar. Drugi finalista je ekipa Bečeja, koja je u Zrenjaninu eliminisala SAS. U Fudbalskom savezu Srbije odlučeno je da se finalna utakmica Ekonomac – Bečej odigra 7. maja, u organizaciji grada Uba.

KOPERNIKUS – EKONOMAC 2:3 (1:2)

NIŠ – Hala: „Čair“. Gledalaca: 250. Sudije: Slavenko Mitrović i Nebojša Panić (obojica iz Beograda). Strelci: M. Đorđević u 13. i D. Stankković u 21. minutu za Kopermikus, Nene u 9, Matijević u 13. i Stepić u 39. minutu za Ekonomac. Žuti kartoni: M. Đorđević (Kopernikus), Momčilović (Ekonomac). Nagomilvanje prekršaja: Kopernikus 10(5+5), Ekonomac 6 ((2+4).

KOPERNIKUS: Pavlović, Milačić, D. Stanković, M. Đorđević, J. Đođević, Janković, Spajić, N. Stanković, Lutovac, Mašić, Stojanović.

EKONOMAC: Mommčilović, Stojković, Simić, Nene, De Souza, Stepić, Bojović, Ačeksić, Ramić, Matijević, Kostić, Jovanović.

IGRAČ UTAKMICE: Aleksandar Stepić (Ekonomac).