Pobeda “belih” za opstanak
Zasluženo su fudbaleri kraljevačke Sloge savladali starog rivala i sportskog prijatelja iz Kostolca i kolo pre kraja osigurali opstanak u ligi. Od početka su “beli” bili bolji rival, igrali agresivnije i stavili do znanja gostima da kraj železničke stanice nemaju šta da traže. U 20.minutu, posle skraćenog kornera, lopta izbačena iz šesnaesterca gostiju stigla je do kapitena “belih” Josifljevića koji je snažnim šutem šalje iza ledja Aleksića. Gosti su jedini put bili opasni po gol Sloge kada je Pavlov u 45.minutu šutirao,a lopta uz čudnu putanju pogodila prečku Sloginog gola. U drugom poluvremenu revija promašaja napadača domaćih Ivezića i Miroslava Markovića, da bi najbolji igrač susreta Pavlović, posle solo akcije, postigao gol za konačnih 2:0. Na kraju utakmice igrači Sloge su ispraćeni burnim aplauzom od strane najvernijih navijača, popularnih “kasapa”. Ovom pobedom “beli” su obezbedili opstanak na srpskoligaškom “zapadu”. U poslednjem kolu Sloga gostuje ekipi Mladosti iz Lučana, koja je lider prvenstva i novi drugoligaš.

Šumadija 1903 7 : 2 Vojvoda Milenko
Remont 0 : 3 Mladi Radnik
Mladost 2 : 1 Sloga (KV)
Rudar 1 : 1 Takovo
Budućnost 2 : 1 Sloboda
Jedinstvo putevi 5 : 2 Milan
Metalac (GM) 2 : 0 Loznica
Metalac (KV) 4 : 0 Železničar