Vasiljević vodio Tešnjar do nove pobede

I u drugoj utakmici na Riversajdu ovog proleća Tešnjar je stigao do pobede. Ovoga puta pala je ekipa Kolubare rezultatom 3:1. Odolevali su čitavo prvo poluvreme oslabljeni gosti koji su doputovali u Valjevo sa 10 igrača. Dominirao je Tešnjar čitavo prvo poluvreme ali bila je to jalova inicijativa bez konkretnih izglednih prilika ako se izuzme udarac glavom preko gola Nenada Milosavljevića već u 1. minutu. Jednostavno besomučno ubacivanje lopte u šesnaesterac ka napadačima Milosavljeviću i Jovanoviću nije davalo rezultate. Nastavak je doneo više uzbuđenja. Gosti sa igračem manje su polako popuštali sa snagom a Tešnjarci polako dodavali gas. Igrači kolubare su propustili i veliku priliku nakon greške Markovića kada je udarcem glavom lobovan golman Radojević ali je lopta završila pored gola.

I kada su se svi pribojavali da utakmica može ući u neizvesnu završnicu na scenu stupa prekaljeni as kome godine ne mogu ništa Mićko Vasiljević kapiten Tešnjara koji najpre glavom nakon idealnog centaršuta iz kornera Igora Petrovića dovodi Tešnjar u vođstvo u 60. minutu, a samo nekoliko minuta kasnije sjajnom asistencijom jednostavno tera Nenada Milosavljevića da i on postigne gol i prekine dug golgeterski post. Ove dve bravure kapitena Vasijevića bile su dovoljne da utakmica uđe u mirnije vode. Nakon toga ređale su se šanse Tešnjaraca, gosti su potpuno pali sa snagom, ali nije bilo realizacije. Gosti su čak na trenutak uspeli da unesu neizvesnost u meč jer su nakon jedne presečene lopte i kontranapada uspeli da savladaju Radojevića i smanje rezultat na 2:1. Ipak neizvesnost je trajala samo par minuta jer je ubrzo svoj debitantski gol u dresu Tešnjara postigao Nikola Jovanović kojim je stavljena tačka na ovu utakmicu, a Tešnjar upisao nova 3 boda.

Kolubara 2 : 5 OFK Jabučje
Banjani 3 : 1 Tešnjar
Pepeljevac 5 : 1 Kačer
Joševa 4 : 3 ZSK
Sovljak 5 : 0 OFK Divci
Mladost 4 : 1 Junior Novo Naselje
Polet 1 : 4 Trlić
Tvrdojevac 4 : 3 Tulari