Prijateljska utakmica: Srem Jakovo - Inđija 1: 4

Fudbaleri Inđije su danas odigrali predposlednju pripremnu utakmicu pred start nove prvoligaške sezone. Rival im je bio tim Srema u Jakovu. Jakovčani su u sezoni iza nas ispali iz Srpske fudbalske lige grupa "Beograd" i ovaj meč je poslužio stručnom štabu zeleno belih da takozvani drugi tim odigra pristojnu minutažu na jednom meču.

U prvom poluvremenu rezervisti su prikazali solidnu fudbalsku predstavu, ali i igru koja u nekim momentima nije ličila na tim koji sa pravom računa na prvoligašku minutažu. U takvom odnosu snaga Inđija stiže do gola i vođstva u 20.minutu. Ivković, jedan od boljih u tom delu igre je sjajno zavrnuo u kazneni prostor domaćina, golman je nespretno reagovao, a na pravom mestu je bio mlađani Aleksa Plećaš koji je loptu smestio u mrežu. 0: 1.

U kasnijim minutima utakmice domaćin stiže do daha i igre. Iz jedne dobre akcije lopta pada u peterac gosta, Ivanović pokušava da je izbaci u polje, ali pogađa sretnog Pavlovića i to je u 44.minutu bilo, 1: 1.

Domaćin i na početku drugog dela meča bolje izgleda u polju. Imali su dve lepe prilike za gol. Prvu u 53.minutu, a drugu tri minuta kasnije. Tada je sa sjajnim reakcijama Bojan Knežević čuvao svoju mrežu. Od ulaska u teren Jovanovića, a potom i šestorke iz prvog tima igra se uozbiljila i domaćin je bio u sasvim podređenom položaju. Posebno od 75.minuta kada je Bosančić glavom savladao domaćeg golmana. Pre toga je Pejić u svom maniru prodirao po desnoj strani napada i uputio je još bolji centaršut na glavu strelca, 1: 2.

Plećaš je ponovo bio u dobroj akciji u 83.minutu. Tada je lepo uposlio Davida Kneževića i ti nije bilo spasa za domaći tim, 1: 3.

Poslednji gol na meču je delo Jovanovića u 86.minutu. Ponovo je ovaj igrač pokazao da ume da se nađe na pravom mestu u pravom trenutku za siguran pogodak svoga tima. 1: 4.

Imali su gosti u međuvremenu i bar dve do tri kolosalne šanse, a priliku za postizanje gola su propustili Bosančić, Knežević i Plećaš.

Sledeću kontrolnu utakmicu, takozvanu "generalku" Inđija ima u subotu u Kuli. Rival je novi prvoligaš FK Odžaci. Meč se igra na stadionu Hajduka sa početkom od 17 časova i 30 minuta.

Jakovo. Stadion FK Srem, gledalaca oko 150. Strelci: Pavlović 44' - Srem, Plećeš 20', Bosančić 75', David Knežević 83' i Jovanović 86' - Inđija.

Inđija : Bojan Knežević, Dolmanić, Lalić (Ivanović 30')(Jovanović 60'), Simunović, Srbijanac, Višnjić, Plećaš, Kostić, Đokić, Ivković, Marković. Igrali su još od 70': Pejić, Vujasin, Todić, Bosančić, David Knežević,  Kovačević.